łomianki dom

Polacy nabywają coraz więcej domów jednorodzinnych. Jesteśmy skłonni zrezygnować z komfortu mieszkania w centrach miast na rzecz dużej przestrzeni, ciszy, spokoju i optymalnego odprężenia na przedmieściach. Pod uwagę należy wziąć także koszty takiej inwestycji. Dom pod miastem to wydatek podobny do tego, jaki wiąże się z nabyciem mieszkania w dobrej, miejskiej lokalizacji. Jakie domy planujemy budować? W jakich nieruchomościach mieszka nam się najlepiej? Jakie projekty i styl aranżacji wybieramy? Dzisiaj przedstawiamy podstawową charakterystykę domów parterowych oraz tych piętrowych. Poznaj zalety oraz wady tego rodzaju nieruchomości.

Dla kogo dom parterowy to idealne rozwiązanie?

Na takie nieruchomości decydują się inwestorzy, którzy posiadają działkę o dużej powierzchni. Pamiętajmy, że cały metraż nieruchomości zostaje w tym przypadku rozmieszczony tylko na jednej kondygnacji.

Domy parterowe to dobra opcja dla młodych rodzin z dziećmi, seniorów, którzy doceniają brak schodów. Wszystkie pokoje rozmieszczone na jednym piętrze to też spory atut, patrząc na utrzymanie rodzinnych więzi i po prostu wygodę codziennego funkcjonowania.

W jakim stylu urządzane są domy parterowe? Wystarczy wpisać hasło typu „łomianki dom”, by sprawdzić, jakie nieruchomości budowane są w najmodniejszych lokalizacjach nieopodal stolicy. Te parterowe to najczęściej nowoczesne formy, które zakładają innowacyjne rozwiązania, patrząc na bryłę domu czy też wykończenie elewacji. Bardzo często są to domy z ogromem przeszkleń. W ich przypadku świetnie sprawdza się też połączenie z naturalnym drewnem albo naturalnym kamieniem.

Dom parterowy zgodnie z indywidualnymi potrzebami

Domy parterowe to nadal najczęściej wybierane rozwiązanie, jeśli pod uwagę weźmiemy budowę domów jednorodzinnych. Wszystko dlatego, że ich budowa jest możliwa na mniejszych działkach, a finalnie powierzchnia domu jest spora. Domy parterowe są też doskonałym rozwiązaniem, jeśli stawiamy na nieruchomości wielopokoleniowe. To rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą oddzielić część reprezentacyjną od tej prywatnej. Na parterze najczęściej znajduje się kuchnia z dużym salonem oraz pomieszczenia praktyczne, takie jak spiżarki czy garaż. Górne partie to zaś sypialnie i garderoby.

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie stwierdzić, który typ nieruchomości jest lepszy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości budowy, patrząc na wielkość działki i rodzaj możliwej zabudowy na danym terenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here