Grzejniki chromowane

Wykańczając mieszkanie często nie przywiązujemy zbytniej uwagi do wyglądu grzejników. Wyjątkiem bywa łazienka – to w niej najtrudniej ukryć grzejniki, a więc najbardziej rzucają się w oczy. Z tego powodu wiele osób decyduje się przynajmniej w łazience zainstalować ozdobne grzejniki – chromowane lub zaprojektowane z myślą o funkcji dekoracyjnej.

Czym właściwie są chromowane grzejniki?

Chromowane grzejniki – zgodnie z nazwą – to stalowe grzejniki pokryte cienką warstwą chromu. W wielu modelach klient ma możliwość wyboru między wykończeniem błyszczącym lub matowym. Chromowanie wielu osobom kojarzy się wyłącznie z motoryzacją – niesłusznie, ponieważ nakładanie cienkiej warstwy chromu jest powszechnie stosowane zarówno w celu zwiększenia wytrzymałości części maszyn czy narzędzi, jak i dla dekoracji. Chromowane grzejniki świetnie wyglądają właściwie w każdej aranżacji: zarówno jednolicie białej czy czarnej, jak i wielobarwnej. Jeżeli przy tym przedmiot jest dobrze zaprojektowany, to potrafi być prawdziwą ozdobą łazienki czy dowolnego innego pomieszczenia.

Czy chromowane grzejniki wszędzie pasują?

Charakterystyczna, niemal lustrzana powierzchnia chromowanych grzejników sprawia, że stanowią dość uniwersalny element wyposażenia wnętrza. Najlepiej pasują jednak albo do żywych barw, albo gładkiej bieli lub czerni. W łazienkach, w których dominują drewniane elementy lepiej sprawdzą się cieplejsze kolory – miedziany lub mosiężny. Nada to wnętrzu charakteru retro. Jeżeli jednak planujemy łazienkę, do której najlepiej wpasują się grzejniki chromowane, warto zacząć od przejrzenia oferty polskiego producenta: https://imers.pl/. Przy wyborze grzejników należy też pamiętać, że choć wygląd jest ważny, to jeszcze istotniejsze są parametry. Każdy grzejnik jest opracowany z myślą o pracy z określoną instalacją i określoną temperaturą wody zasilającej i powracającej. Oprócz tego ważna jest szerokość w osiach – czyli rozstaw rur odpowiedzialnych za dostarczanie i odprowadzanie wody. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co oznaczają poszczególne parametry, można poprosić specjalistę o poradę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here