Cena przyłącza gazu

Prace związane z budową przyłącza gazowego przeważnie są wieloetapowe. Wymagają zwrócenia uwagi na wiele kwestii, załatwienia sporej ilości formalności, a także wykonania analiz i testów, tak aby finalnie instalacja działała nie tylko w sposób sprawny, ale też bezpieczny. Wszystko to ma oczywiście wpływ na kwestie kosztowe. Warto więc pokrótce zastanowić się, na jaki mniej więcej wydatek powinniśmy się przygotować.

Budowa przyłącza gazowego

Zanim dojdzie do prac montażowych, należy sprawdzić, czy do wybranej posesji może zostać poprowadzony gaz. Po tego typu informacje trzeba zgłosić się do miejscowego zakładu gazowego. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, możemy zając się złożeniem wniosku o wydanie warunków o zapotrzebowanie na gaz. Gdy wniosek zostanie przyjęty, będziemy mieć cały rok na doprowadzenie gazu. Jeśli nie zrobimy tego w tym czasie, konieczne okaże się złożenie drugiego wniosku.

Następnie pozostaje już tylko podpisać umowę z zakładem gazowniczym i możemy przechodzić do budowy samego przyłącza. Jego projekt powinien zostać przygotowany przez osoby, które dysponują właściwymi uprawnieniami wskazującymi na instalacje gazowe. Białystok jest miastem, w którym działa mnóstw tego typu specjalistów. Nie powinniśmy mieć więc problemów z ich znalezieniem.

Oczywiście nie należy zapominać, że po skończonych pracach wymagane jest przeprowadzenie prób szczelności, uzyskać musimy również protokół kominiarski, który potwierdzi sprawność instalacji. Dopiero po tych wszystkich formalnościach podpisana może zostać umowa dotycząca kupna gazu.

Ile kosztuje przyłącze?

Wiemy już, na czym polegają prace montażowe, pora na wyjaśnienie wydatków. Te są zależne przede wszystkim od długości i specyfiki przyłącza. W ogólnym rozrachunku ostateczny koszt powinien zmieścić się w przedziale od 1500 do nawet 5000 złotych. Na te kwoty składa się co najmniej kilka pomniejszych wydatków. Spośród nich wymienić musimy przede wszystkim projekt budowy przyłącza. W zależności od zatrudnionej firmy, kosztować może to nawet ponad 2000 złotych.

Do tego dochodzą również koszty materiałów budowlanych, opłaty przyłączeniowe i geodezyjne, a także konieczność wykonania montażu szafki gazowej. Cena przyłącza gazu może wzrosnąć również przez różnego rodzaju formalności, związanych na przykład z wydaniem warunków technicznych oraz wspomnianym odbiorem instalacji.

Żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto, warto postarać się o zatrudnienie sprawdzonej, uznanej firmy, która zagwarantuje wysoką jakość realizacji wszystkich niezbędnych prac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here