Jakie szkło stołowe przyda się w mieszkaniu?

Szkło stołowe to niezbędne wyposażenie w każdym mieszkaniu. Warto mieć pod ręką funkcjonalne szklanki, ale i eleganckie dzbanki i kieliszki do wody. Dlaczego właśnie takie szkło warto kupić? Zadaliśmy to pytanie ekspertom.

Szkło stołowe może być nowoczesne lub klasyczne, może zostać wykonane z kryształu lub zwykłego szkła, może w końcu służyć różnym celom. To, co łączy wszystkie te elementy, to fakt, że szkło stołowe jest po prostu niezbędne w każdym mieszkaniu. Nie ma znaczenia, ile osób liczy gospodarstwo domowe i czy zamieszkują go osoby młode, czy seniorzy. Bez szklanki ani rusz! Jednak tak naprawdę przydaje się także inne szkło stołowe. Zapytaliśmy ekspertów ze sklepu internetowego Bazylia.pl, jakie szkło powinno znaleźć się na naszym stole. 

Szklanki – jakie powinny znaleźć się w domu?

Szklanka to niezastąpione i podstawowe wyposażenie każdej kuchni i jadalni. Warto jednak mieć pod ręką różne rodzaje tego typu szkła stołowego. Kupując szklanki, należy zwrócić uwagę na ich pojemność (najlepiej 200 lub 300 ml), kształt (ciekawy, nowoczesny design doskonale sprawdzi się w modernistycznych wnętrzach), ale również wykonanie (np. bardzo funkcjonalne są szklanki z podwójnymi ściankami). Najlepiej zaopatrzyć się w kilka rodzajów szklanek: do herbaty (najlepiej z uszkiem i grubymi ściankami), do kawy (najlepiej dostosować szkło do ulubionego rodzaju kawy, np. mała szklanka do espresso, prosta i wysoka do caffe latte itd.), do napoi i drinków (tutaj panuje ogromna różnorodność), ewentualnie jeszcze do whisky (kwadratowa lub okrągła).

Dzbanki i karafki do wody

Teoretycznie bez dzbanka i karafki można sobie poradzić, ale nie wolno zapominać, że takie szklane naczynia są prawdziwą ozdobą każdego stołu. Nie może ich zabraknąć na żadnym eleganckim przyjęciu, obiedzie czy kolacji. W klasycznych wnętrzach sprawdzą się najlepiej dzbanki i karafki tradycyjne, ale już w nowoczesnym wystroju szkło stołowe powinno mieć nietypowe kształty. Dzbanek idealnie sprawdzi się w przypadku wody, soku, mrożonej herbaty. Natomiast karafka to elegancki sposób na podanie wina lub innego trunku do posiłku, ale także po prostu wody.

Kieliszki do wody w eleganckim mieszkaniu

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o segmencie szkła stołowego, które podkreśli wykwintność obiadu, kolacji lub spotkania towarzyskiego. Mowa tu o kieliszkach do wody, które powinny znaleźć się na elegancko zastawionym stole obok innych kieliszków. Tutaj warto postawić na klasykę – taki kieliszek do wody zawsze wspaniale się prezentuje z całą zastawą. Ewentualnie można dobrać delikatniejszy kieliszek z cienkiego szkła, gdy chcemy podkreślić nowoczesność otoczenia.

Szkło stołowe to niezastąpione naczynia w każdym mieszkaniu. Warto zaopatrzyć się w różne typy takiego szkła, aby zawsze mieć pod ręką odpowiednie do sytuacji naczynie. Nie zaszkodzi, jeśli takie szkło będzie równocześnie eleganckie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here