Meble do kuchni, salonu, pokoju dziecka. Na wymiar, czy gotowe?

Meble na wymiar, czy gotowe? Dylemat wart solidnej kalkulacji

Wybór mebli do kuchni, salonu, czy pokoju dziecka budzi szereg wątpliwości, a decyzja pomiędzy zakupem mebli gotowych i zamówieniem mebli na wymiar rozbija się zwykle o wyższe koszty tej drugiej opcji. Meble gotowe – jako tańsze rozwiązanie – są kupowane zwykle przy okazji pierwszego wyposażenia mieszkania, kiedy zazwyczaj oszczędza się każdą złotówkę. Po kilku latach użytkowania okazuje się jednak najczęściej, że nie tylko tańsze rozwiązanie to opcja krótkotrwała i tymczasowa, ale i uciążliwość drobnych niedoskonałości typowych rozwiązań meblarskich zaczyna dawać o sobie znać.

A to słabe zamki i odpadające uchwyty, a to znów łuszcząca się politura potrafią uprzykrzyć życie codzienne na tyle, iż zakup mebli na wymiar, wykonywanych według projektu i realizacji na bieżąco konsultowanych z inwestorem staje się bardziej racjonalny. Meble na wymiar są jak ubrania szyte u krawca: dobrane do naszych potrzeb, uwzględniające charakter pomieszczeń i dopasowane do naszego budżetu. Nie jest bowiem absolutną prawdą, że meble na wymiar zawsze będą droższe od tych gotowych. Wszystko zależy od indywidualnego zamówienia i jego kosztorysu. Przykładową ofertę tego typu mebli znajdziesz na http://artederadi.com/.

Kiedy na pewno zdecydować się na meble na wymiar?

Meble do kuchni, salonu lub pokoju dziecka wykonane według indywidualnego zamówienia sprawdzą się w każdym wnętrzu, jednak szczególnie przydatne będą w małych, nietypowych pomieszczaniach, zwłaszcza adaptowanych strychach, antresolach i wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze skosami budowlanymi. Meble na wymiar to szansa optymalnego wykorzystania każdego centymetra pomieszczenia, wraz z zabudową wnęk i wykonaniem podwieszeń sufitowych lub ewentualnie już posiadanych dorobieniem szuflad do łóżek, sof i innych sprzętów.

W szczególności warto rozważyć tę opcję urządzając kuchnię w niestandardowej przestrzeni, od piwnic lub strychów, aż po aneksy kuchenne we wnękach schodowych. Meble na wymiar w salonie lub pokoju dziecięcym są okazją zaplanowania sprzętów meblowych ściśle według potrzeb domowników, wszak sami wiemy najlepiej, czy bardziej potrzebujemy barków na kluczyk, czy zadowoli nas więcej szuflad, czy też nasze biurko do pracy w domu powinno być wyposażone w wysuwany blat kreślarki. Każde z tych rozwiązań da się skutecznie wprowadzić projektując meble wraz z ich wykonawcą.

Bardzo ważnym plusem zamówienia mebli na wymiar jest również możliwość dobrania najwyższej klasy wykończeń, czyli listew narożnych, gałek i uchwytów, a przede wszystkim mechanizmów zawiasowych do szuflad. Ten element mebli jest zwykle – w przypadku seryjnych mebli gotowych – najbardziej awaryjny i potrafi wprowadzić w ich użytkowanie wiele uciążliwości. Meble na wymiar są wykonywane wraz z wliczoną w całość zamówienia usługą ich profesjonalnego montażu, co sprawia, że nie ma już ryzyka ich niewłaściwego ustawienia w domu, które grozi spaczeniami, a więc odkształceniami drewna.

Obecnie również czas oczekiwania na realizację projektu nie jest dłuższy niż zwykły odbiór magazynowych mebli gotowych i najczęściej zamyka się w okresie od sześciu do ośmiu tygodni. Meble na wymiar to meble na miarę naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here