Nowoczesne płytki – eleganckie, trwałe, inspirujące

0
1015

Czy płytki ceramiczne mogą być inspirujące? Oczywiście! Pod warunkiem, że damy im taką szansę. Płytki nabywamy po to, by uatrakcyjnić wygląd różnych pomieszczeń, zazwyczaj łazienek i kuchni, choć nie tylko. Są też doskonałą opcją na zagospodarowanie tarasu, balkonu czy schodów. Dlaczego kafelki cieszą się niezmiennym zainteresowaniem od lat? Są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale również praktyczne, funkcjonalne i trwałe. Współczesne płytki zachwycają bogactwem kolorystyki, wzorów i faktur – dlatego warto “zaprosić” je do naszych domów.

Nowoczesny styl i klasyka

Styl nowoczesny w wystroju wnętrz kojarzymy zazwyczaj z minimalizmem. I tak rzeczywiście jest. W różnych wersjach (np. skandynawskiej albo industrialnej) w ostatnich latach niezaprzeczalnie króluje on w naszych domach – niezależnie od tego, czy mieszkamy w kawalerce w bloku, w nowoczesnym apartamencie, w mieszkaniu w secesyjnej kamienicy, w starym domu albo w nowoczesnej willi. 

Słowem – minimalizm pasuje do każdego wnętrza i jest na tyle uniwersalny, że może stanowić doskonałą bazę dla różnych aranżacji. Niebanalny wygląd mieszkania uzyskamy dzięki nowoczesnym materiałom dekoracyjnym, do których możemy zaliczyć m.in. płytki.

Producenci i sklepy wnętrzarskie oferują najróżniejsze kolekcje kafelków – w większości ceramicznych, choć coraz większym zainteresowaniem cieszą się także płytki wykonane z innych materiałów, np. ze szkła. 

Podobnie wzorom klasycznym, które znane są od lat, towarzyszy coraz więcej modeli alternatywnych, wywodzących się z estetyki industrialnej albo przeciwnie – nawiązujących do motywów rustykalnych i zabytkowych (takie są np. niezwykle ostatnio popularne mozaiki ceramiczne, wzorowane na płytkach znanych np. z krajów Maghrebu). 

Wielką popularnością cieszą się także płytki monochromatyczne (przede wszystkim białe), przypominające starodawne kafelki lub cegłę albo płytki ceramiczne, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak drewno.

Modna… funkcjonalność

Już ten ogólny przegląd najpopularniejszych trendów pozwala zauważyć, że świat płytek jest dziś niezwykle bogaty i różnorodny, zatem tylko od nas zależy, w jakim stylu zaaranżujemy kuchnie, łazienki i… coraz częściej także salony. 

Gustowne, bardzo eleganckie i jednocześnie trwałe, odporne na uszkodzenia płytki sprawdzą się wszędzie – także dzięki różnym cechom typowo technicznym. 

W profesjonalnych sklepach z wyposażeniem wnętrz, m.in. w specjalizującym się dystrybucją najlepszych płytek na polskim rynku sklepie internetowym plytki24.pl, klienci znajdą płytki nadające się do zagospodarowania każdego miejsca. 

To np. płytki tarasowe, wykazujące się ponadstandardową wytrzymałością i odpornością na niskie temperatury, co oznacza, że nie pękają nawet, gdy temperatura na dworze spada np. do kilkunastu kresek poniżej zera.

W ofercie sklepu Plytki24.pl znajdziemy szeroki asortyment najpopularniejszych płytek klasycznych oraz najnowszych propozycji uznanych producentów polskich i zagranicznych, takich jak: Opoczno, Ceramika Paradyż, Tubądzin, Cersanit, Nowa Gala, Polcolorit, Sanplast, Cer-rol, Ceramika Końskie, Roca czy Marconi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here