ogród

W poszukiwaniu idealnego miejsca do wypoczynku wielu z nas przegląda godzinami internet, przekilkując kolejne oferty wycieczek i wyjazdów w odległe i najczęściej nie najtańsze miejsca. Prawda jest jednak taka, że dobre miejsce do odpoczynku możemy znaleźć bardzo blisko siebie, pod warunkiem… że sami je sobie zaaranżujemy. Jak przemienić swój ogród w miejsce do ekskluzywnego wypoczynku? Jak powinno wyglądać takie miejsce i które z mebli wybrać, aby osiągnąć najbardziej spektakularny efekt? O tym w dzisiejszym poradniku!

Nie oceniaj książki po okładce, ale ogród po meblach już możesz!

Mianem luksusowego zwykło się nazywać rzeczy wygodne, piękne, dopracowane. To właśnie w ich otoczeniu czujemy się lepiej, łatwiej się relaksujemy. Niestety luksus wiąże się zazwyczaj z nie lada wydatkiem, na szczęście nie zawsze trzeba wydawać fortuny, aby stworzyć coś wyjątkowego. Przykładem są aranżacje ogrodów i ekskluzywne meble ogrodowe. Jak się okazuje wystarczy odrobina sprytu, zmysłu artystycznego i pomysłu, by na bazie zaledwie kilku droższych elementów stworzyć pełną kompozycję, która robi wrażenie.

Najważniejszy jak zawsze jest dobry start i określenie stylistyki, wokół której chcemy zbudować ogrodową aranżację. Rustykalna, boho czy skandynawska, znając motyw przewodni możemy wybrać pierwsze elementy, które zbudują nam wyjątkowe miejsce do odpoczynku. Zazwyczaj na pierwszy ogień wybiera się zestawy obejmujące stół i krzesła. Zaczynając od nich, z łatwością dobierzemy resztę elementów, mając na uwadze spójność stylistyczną podstawy kompozycji.

Piękno na lata, czyli o tym, dlaczego nie warto oszczędzać na meblach ogrodowych

Podniszczone i pożółkłe krzesła ogrodowe z plastiku czy wytarta do granic możliwości kolorowa ceratka zasłaniająca porysowany stół na werandzie. Takie widoki to niestety nic niezwykłego, ale skąd to się bierze? Wszystko wskazuje na to, że często jest to wynik niepotrzebnej, skrajnej oszczędności.  Wielu z nas traktuje meble ogrodowe jako te drugorzędne, na które nie warto wykładać większej sumy, bo i tak się przecież szybko zużyją. Prawda jest jednak taka, że ekskluzywne meble ogrodowe objęte odpowiednią, cykliczną konserwacją potrafią zachować swoją elegancję i blask na lata, oszczędzając nam w ten sposób nie tylko pieniędzy na wymianie zepsutych mebli, ale również wstydu przed gośćmi, którzy odwiedzą nas na popołudniowym grillu czy wieczornym garden party.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here