Przedpokój na wymiar. Dlaczego warto

Jak urządzić przedpokój w sposób wygodny i funkcjonalny? Pomieszczenie to powinno przecież zapewniać miejsce niezbędne do zmiany i przechowywania odzieży, a ponadto spełniać rolę wizytówki całego mieszkania. Dobrym pomysłem na zachowanie porządku i estetyki jest urządzenie przedpokoju na wymiar. Dlaczego warto to zrobić?

Większość przedpokoi to niewielkie, a często bardzo wąskie pomieszczenia, których aranżacji nie poświęca się zbyt wiele uwagi. To duży błąd, ponieważ przedpokój jest swego rodzaju wizytówką całego domu, reprezentującą go w oczach przybyłych gości. Często to właśnie aranżacja przedpokoju wywiera pierwsze wrażenie na odwiedzających nas osobach i wywołuje w nich określone emocje oraz nastawienie. Przedpokój jest także miejscem spełniających wiele istotnych funkcji. Przechowujemy tam garderobę i obuwie, przebieramy się i szykujemy do wyjścia. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie warto pozostawiać aranżacji przedpokoju kompletnemu przypadkowi. Lepiej dobrze przemyśleć wystrój i skorzystać z oferty mebli na wymiar lub gotowych zestawów meblowych.

Zalety aranżacji przedpokoju na wymiar

Choć przedpokój pełni tak wiele ważnych funkcji, w tym i reprezentacyjną, to właśnie tutaj panuje zwykle największy bałagan. Kiedy brakuje tam wystarczającej ilości szafek i wieszaków, przeważnie odwieszamy kurtki gdzie popadnie, a buty rzucamy w kąt lub pierwsze lepsze wolne miejsce na podłodze. Tak oczywiście być nie powinno i to nie tylko dlatego, że wszystko prezentuje się nieestetycznie, ale przede wszystkim ze wglądu na brak miejsca. Małe i wąskie pomieszczenia szybko się zagracają, a buty i ubrania rzucone gdziekolwiek tylko potęgują wrażenie ciasnoty. Jak zapanować nad tym chaosem?

Można oczywiście wyposażyć przedpokój w kilka wieszaków oraz półek na buty, ale ze względu na specyfikę przestrzeni lepiej od razu zainwestować w meble do przedpokoju w zestawie lub na wymiar. To bez wątpienia najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające optymalnie wykorzystać cały dostępny metraż. W pojemnej szafie pomieścimy wszystkie kurtki, płaszcze i buty. Nie zabraknie także miejsca na torebki, plecaki czy inne drobiazgi, jakie zwykle zabieramy ze sobą wychodząc z domu. Taką spersonalizowaną aranżację łatwiej dopasować też do naszych własnych gustów czy wystroju reszty mieszkania. Czysty i wysprzątany przedpokój z pewnością zrobi też lepsze wrażenie na gościach, a dom już od samych drzwi wyda się bardziej przyjazny i przytulny.

Szafa wnękowa do przedpokoju – jaką wybrać?

Urządzając przedpokój na wymiar, warto pomyśleć przede wszystkim o funkcjonalnej szafie wnękowej. Taki mebel pomieści wszystkie niezbędne elementy naszego ubioru, a przy odpowiedniej aranżacji przestrzeni wewnątrz, możemy wygospodarować tam miejsce pod szafkę na buty lub pawlacz. Głęboka szafa może być nawet czymś na kształt garderoby, czyli osobnego pomieszczenia. Jeśli chodzi nam właśnie o coś takiego, warto pomyśleć o tym już na etapie konsultacji z projektantem. Taką szafę można zabudować we wnęce lub w rogu przedpokoju, a dzięki systemowi drzwi przesuwnych lub łamanych, będzie można łatwo dostać się do środka i bez problemu wydobyć niezbędne rzeczy. W tak przepastnej szafie pomieścimy nie tylko ubrania, ale rzeczy, na które zwykle trudno zaleźć miejsce w mieszkaniu, czyli na przykład deskę do prasowania czy odkurzacz.

Jak zaprojektować przedpokój na wymiar?

Najważniejszy jest własny pomysł i świadomość swoich potrzeb, ale kwestię mebli na wymiar najlepiej konsultować ze znającym się na rzeczy projektantem. Z pomocą konsultantów zaprojektujemy wnętrze doskonale dopasowane do naszych wymagań, a przede wszystkim metrażu i specyfiki pomieszczenia. Podczas takich konsultacji możemy też dowolnie rozplanować wnętrze szafy, to znaczy wybrać ilość półek, wieszaków czy szuflad, a także zaprojektować schowki pozwalające na przechowywanie niewymiarowych akcesoriów.

Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie gotowych zestawów meblowych. Można je dowolnie ze sobą łączyć i przestawiać, tak aby jak najlepiej wpasowały się w kształt pomieszczenia. W skład takiego zestawu może wchodzić pojemna szafa, komoda, szafka na buty, lustro oraz wieszak. Są to bardzo praktycznie rozwiązania, zapewniające optymalną ilość miejsca do przechowywania butów i odzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here