Rodzaje mat dezynfekcyjnych

0
1062

Maty dezynfekcyjne to wymóg konieczny, aby ustrzec swoje gospodarstwo przed wieloma chorobami. Ostatnio dość często pojawiają się w kontekście szalejącego wirusa ASF.

W celu kompleksowej ochrony przed niepożądanymi chorobami i wirusami stosuje się maty zarówno przed wejściem i wyjściem jak i przed wjazdami i wyjazdami pojazdów z terenu gospodarstwa. Są to tzw. maty dezynfekcyjne przejściowe i przejazdowe. Maty przejściowe służą do dezynfekcji butów osób wchodzących i wychodzących z budynku, z kolei przejazdowe dezynfekują koła pojazdów. Teoretycznie nie różnią się niczym innym, jak tylko rozmiarami. Przeznaczone do pojazdów są grubsze, szersze i dłuższe, aby objęły cały pojazd. Maty przejściowe są dużo mniejsze, jednak warto zdecydować się na takie, których nie sposób ominąć na wejściu i wyjściu.

Obecnie trwa dyskusja w celu ujednolicenia przepisów w sprawie obowiązkowego wyposażenia każdej chlewni w maty dezynfekcyjne.

przy wyborze mat należy kierować się jakością tworzywa, co zabezpiecza produkt przed częstymi uszkodzeniami. Producent mat dezynfekcyjnych matydezynfekcyjne24.pl podkreśla również konieczność zakupu skutecznych środków do dezynfekcji. Produkty wykonane są z najwyższej jakości pianki poliuretanowej. Obszyte są materiałem, który chroni je przed zniszczeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. W matach firmy Insektpol istnieje możliwość wymiany wkładów do mat.

Maty stosuje się głownie w pomieszczeniach ze zwierzętami czyli chlewnie, kurniki, obory, fermy, schroniska dla zwierząt, kliniki weterynaryjne. Problem z przenoszonymi bakteriami i wirusami dotyczy również ludzi, stąd maty stosuje się w miejscu częstej migracji. Są to baseny publiczne i przejścia graniczne.

W celu dostosowania się do indywidualnych potrzeb klienta, producent proponuje również maty pod wymiar. To niewątpliwa zaleta, która pozwala dostosować produkt pod indywidualne zamówienie. Maty mogą zostać pokryte również specjalną nawierzchnią antypoślizgową. Insektpol ma również w ofercie maty dezynfekcyjne zalewowe.

Maty dezynfekcyjne producenta Insektpol to produkt najwyższej jakości. Są wytrzymałe i odporne, dzięki czemu posłużą na dłużej. Dodatkowa siatka z tworzywa ABS to gwarancja żywotności.
Decydując się na zakup maty należy wziąć pod uwagę jej przeznaczenie i sposób użytkowania. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób ochrony przed bakteriami, wirusami, grzybami i drobnoustrojami. Należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu mat, aby to co szkodliwe nie wydostawało się poza jej obszar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here