Szafy - niezbędne wyposażenie każdego domu

Istnieją takie elementy wyposażenia, które po prostu muszą znaleźć się w każdym domu – nawet najbardziej minimalistyczne urządzonym. Należą do nich między innymi szafy. Jakie typy szaf wybieramy do naszych mieszkań najczęściej? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie szafy?

Typ szafy, a rodzaj pomieszczenia

Szafy są meblami zajmującymi sporo miejsca, więc z reguły nie stawiamy ich w pomieszczeniach reprezentacyjnych, takich jak salon. Nie dysponując pomieszczeniem specjalnie przeznaczonym na garderobę, najczęściej umieszczamy szafy w sypialniach i przedpokojach. Oczywiście istnieje wiele modeli szaf, które dobrze prezentują się również w pokojach. Wiele w tym wypadku zależy od rodzaju wykończenia – niektóre szafy mogą stanowić prawdziwą ozdobę pokoju. W niewielkich kawalerkach, gdzie jedyny pokój stanowi zarówno sypialnię, jak i pokój dzienny, bardzo korzystne efekty daje umieszczenie w nich szafy przesuwnej z lustrami umieszczonymi w drzwiach. Dzięki lustrom, zamiast wrażenia zagracenia, uzyskujemy korzystny efekt optycznego powiększenia powierzchni.

Projekt na zamówienie, czy model z salonu – na co warto się zdecydować?

Sklep WikiMeble oferuje wiele modeli szaf dostępnych w stosunkowo niedługim czasie od zamówienia i w bardzo przystępnych cenach – https://www.wikimeble.pl/SZAFY. Nie płacimy za projekt i nie martwimy się o to, jak ostatecznie szafa będzie wyglądać w rzeczywistości – fotografie poszczególnych modeli dostępne są na stronie sklepu, wiemy więc dokładnie na co się decydujemy. Zamówienie szafy wraz z projektem i montażem na miejscu jest wprawdzie uważane za rozwiązanie wygodniejsze i gwarantujące, że szafa na pewno będzie pasować do wnętrza. Jednak zakup starannie dobranego mebla w salonie, często daje dokładnie ten sam efekt wizualny i użytkowy za niższą cenę. warto wiedzieć, że w ofercie dobrze zaopatrzonego salonu, znajdziemy szafy nawet do tak zwanych „nieustawnych” wnętrz – na przykład szafy narożne. Pozwalają one na maksymalnie użyteczne zagospodarowanie przestrzeni niewielkich wnętrz.

Liczy się wnętrze szafy

Oczywiście nie mamy tu na myśli tego, czym ostatecznie klient zamierza wypełnić ten użyteczny mebel. Pamiętając o zachowaniu w przyszłości porządku w szafie, warto zwrócić uwagę na jej wewnętrzne wyposażenie. Liczą się więc nie tylko półki i drążki na wieszaki, ale również kosze, szuflady i wszelkiego rodzaju organizery. W szafie z dobrze wyposażonym wnętrzem, łatwiej jest utrzymać porządek. Co za tym idzie łatwiej jest zaoszczędzić cenny czas o poranku, kiedy nie musimy gorączkowo szukać różnych drobniejszych elementów garderoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here