barman

Pracując jako osoba na takim stanowisku musimy mieć własny pomysł na drinki i koktajle, które będą przyciągały klientów do korzystania z naszych usług. Musimy posiadać również zdolności manualne oraz zwyczajnie wykazywać chęć do takiej pracy. Sporo ważnych umiejętności można nabyć samemu, poprzez praktykę w domu. Dodatkowo do warsztatu merytorycznego będą potrzebne nam również odpowiednie zdolności interpersonalne. Jest to praca przede wszystkim z ludźmi, a czasami z tymi pod wpływem alkoholu. Musimy umieć z nimi rozmawiać, być komunikatywnym oraz asertywnym.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/zobacz-jak-wyglada-praca-jako-barman/

Praca jako barman

Do Twoich obowiązków najczęściej będzie należała Profesjonalna obsługa gości, rozmawianie z nimi, przygotowywanie i podawanie zamówionych przez nich napojów oraz dbanie o przyjazną i luźną atmosferę. Dodatkowo musisz zadbać, aby zaopatrzenie w niezbędne produkty było kompletne, a także dostosowane do rodzaju i wielkości imprezy. Dodatkowo pilnować musisz magazynowania i zaplecza gospodarczego. Na Twojej głowie będzie dbanie o porządek pośród różnych rodzajów alkoholi, dodatków spożywczych oraz napoi. Poza obsługą klientów będziesz również zajmował się prowadzeniem dokumentacji. Będzie ona dotyczyła zarówno tej dotyczącej sprzedaży, wymogów sanitarnych, wykonywania zamówień oraz inwentaryzacji. W takiej pracy obsługujesz również kasę fiskalną.

Serwowanie napojów i drinków 

Jednym z najczęstszych elementów w pracy barmana jest serwowanie napojów i drinków alkoholowych. Kiedy posiadasz odpowiednie przygotowanie zawodowe, jesteś w stanie skomponować drinka zarówno alkoholowego i jak i bezalkoholowego. Dużym atutem jest również to, jeżeli posiadasz własne patenty oraz pomysły na napoje. Musisz podkreślić wielkość proporcje, tak aby napój był smaczny, a składniki dobrze wymieszane. Nie bez znaczenia jest również to, że musisz podawać je w bardzo elegancki sposób. Wygląd kieliszków i szklanek, musi być odpowiednio dostosowany do rodzaju napoju.

Zobacz też: http://microgarden.pl/w-jaki-sposob-zostac-barmanem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here