Fotel typu uszak

Uszaki to fotele o bardzo klasycznym fasonie, który prawdopodobnie wielu z nas kojarzy. Uszaki cieszyły się popularnością jeszcze przed kilkoma dekadami, a obecnie wracają do łask. Zdecydowaną zaletą tych niezwykle komfortowych siedzisk jest ich przytulny wygląd, idealnie oddający atmosferę domu rodzinnego. Dlatego uszaki są chętnie wybierane jako fotele do salonu, na których domownicy będą spędzać czas wolny, lenić się, oglądać telewizję i czytać literaturę. Poniżej rozwijamy temat uszaków od strony ich estetycznych i aranżacyjnych właściwości. Podpowiadamy jakie modele uszaków warto wybrać, by spełniały swoje funkcje praktyczne oraz by ładnie prezentowały się w Twoim salonie.

Uszaki – do wyboru, do koloru!

Czemu zawdzięczają swą popularność uszaki? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Wydaje się, że największy wpływ ma ich fason połączony z możliwością swobodnego wyboru odcienia kolorystycznego. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wśród dostępnych foteli uszaków znajdziesz także modele prezentujące Twoje ulubione barwy.

Do najchętniej wybieranych należą uszaki wykonane z tkanin o połyskliwej lub matowej powierzchni, dedykowanych właśnie do tworzenia obić. Są to tkaniny: solo, velutto, terra, matt velvet oraz venus velvet. Tkanina terra jest dedykowana dla właścicieli zwierząt domowych, którzy obawiają się o trwałość swojego uszaka. Venus velvet to natomiast jedna z najbardziej miękkich i delikatnych tkanin dostępnych i wykorzystywanych w przemyśle meblarskich.

Warto także pamiętać o najważniejszych cechach konstrukcyjnych interesującego Cię uszaka. Polecamy wybierać te siedziska, których stelaż został wykonany z drewna, a zwłaszcza – drewna litego. Fotele takie są niezwykle wytrzymałe i żywotne, a ponadto – odporne na odkształcenia. Drewno lite nie zużywa się tak szybko jak inne materiały stosowane w produkcji stelaży, jest także odporne na szkodliwe oddziaływanie wilgoci, pleśni, zabrudzeń i innych czynników.

Fotel uszak dla Ciebie – i dla Twoich gości

Fotele uszaki najczęściej pojawiają się w salonach, gdzie spędzamy czas wolny oraz przyjmujemy gości. Pod tym względem, fotele uszaki wypadają idealnie. Nie tylko są wygodne w trakcie siedzenia, ale również świetnie się prezentują. Z pewnością, ma na to wpływ fakt, że uszaki są najczęściej wykonane z tkaniny prezentującej jeden, intensywny odcień kolorystyczny. Dzięki temu posiadają duże walory aranżacyjne oraz estetyczne, można eksperymentować z ich ustawieniem oraz oddziaływaniem na wygląd pomieszczenia.

Najnowsza kolekcja foteli typu uszak wprowadza kilka zmian w dotychczasową konstrukcję tych foteli. Przede wszystkim – guziczki umieszczane na obiciu oparcia zostały zastąpione przez nie mniej atrakcyjne wizualnie kryształki. Taka prosta zmiana wywołuje duży efekt estetyczny – kryształki połyskują i mienią się intensywnymi refleksami świetlnymi. 

Warto też upewnić się co do zastosowanego w danym uszaku wypełnienia. Do najwygodniejszych należą fotele, które zostały wypełnione sprężystą folią lub pianką, a niekiedy oboma materiałami. Rozwiązanie takie jest optymalne – gwarantuje maksymalny komfort siedzenia, niezależnie od osoby, która w danym momencie korzysta z fotela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here