Kamień dekoracyjny

Odpowiednie wykończenie mieszkania może podkreślać wybrany wystrój wnętrza, wszak inne materiały najlepiej pasują do stylistyki industrialnej, a jeszcze inne do kolonialnej. Szczególne miejsce w sercach wielu osób ma aranżacja skandynawska i w niej najlepiej prezentują się szarości i koloru ziemi. A jakie materiały najlepiej wybrać?Jak dobrać materiał do wykończenia mieszkania? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi, a weźmiemy pod uwagę surowce takie jak kamień, cegła z rozbiórki, a także płytki 3D.

Jak dobrać wykończenie do stylistyki industrialnej?

Industrialna aranżacja pełna jest surowej elegancji. Takie też powinny być materiały. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się kamień dekoracyjny do domu, ale nie imitacja, a prawdziwy łupek kwarcowy, trawertyn czy też wapień. W ten sposób można wykończyć całe ściany albo jedynie ich fragmenty. Do aranżacji kominka w salonie można wykorzystać różnorodne kamienie dekoracyjne, które są odporne na działanie wysokiej temperatury, pod wpływem której nie pękają. Ale to nie jedyny materiał, który będzie pięknie się prezentował. Można sięgnąć też po cegłę z rozbiórki, która pochodzi z budynków nawet z początku XX wieku. Jest to materiał odpowiednio wypalany w piecu, w związku z czym zyskuje liczne cechy, które sprawiają, że jest odporny zarówno na niską, jak i wysoką temperaturę. Zabezpieczenie przed wilgocią gwarantuje z kolei możliwość wykonania ceglanej ściany nie tylko w salonie, ale również w kuchni. Surowe materiały świetnie pasują do naturalnego drewna, a także elementów metalowych znajdujących się w pokojach w poprzemysłowym stylu.

Jak skomponować materiały we wnętrzach rustykalnych?

Również do rustykalnych wnętrz sprawdzają się materiały tradycyjne, a wśród nich cegła z rozbiórki czy kamienie dekoracyjne. Świetnie współgrają z kolorowymi zasłonami z motywami ludowymi, a także koronkowymi obrusami czy dekoracyjnymi rękodziełami. Wybór surowych materiałów sprawia, że salon czy jadalnia i znajdujące się w nich meble i dodatki zostają jeszcze wyraźniej wyróżnione i mogą mieć bardziej dekoracyjny charakter, a i tak nie osiągnie się efektu przeładowania. Zatem fronty meblowe mogą być rzeźbione i stylizowane, a wazony czy karafki także bogato zdobione.

Co będzie najbardziej pasować do skandynawskich aranżacji?

Bardzo często wybierana jest aranżacja w stylu skandynawskim. W końcu wnętrza mogą wpisywać się w filozofię hygge, to znaczy wprowadzać do codziennego życia szczęście oparte na codziennych, powtarzalnych czynnościach, jak picie aromatycznej kawy w miłym towarzystwie przy niewielkim drewnianym stoliku czy możliwość popołudniowej drzemki na miękkiej kanapie z dekoracyjnymi poduszkami przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Do takich wnętrz najlepiej pasują materiały w odcieniach ziemi, czyli brązach, a także szarościach. Sprawdzi się zarówno kamień dekoracyjny do domu, jak i fornir. Ten ostatni to nic innego, jak kamienna tapeta, czyli warstwa kamienia naturalnego na podkładzie z włókna szklanego. Pięknie prezentuje się w salonie, zwłaszcza w towarzystwie przeszklonych mebli czy tych na wysoki połysk.

W jaki sposób dobrać materiały wykończeniowe do stylistyki hi-tech?

Wysoki połysk to niewątpliwie domena aranżacji w stylistyce hi-tech. Ponieważ to technologiczne rozwiązania, jak choćby podświetlanie wnęki w której zawieszony jest telewizor, czy też mechanizm uruchamiania rolet czy sterowania światłem są tu najistotniejsze. Niemniej jednak meble powinny charakteryzować się geometrią i prostotą. Uchwyty są tu zbędne, wszak można wybrać frezowania, albo jeszcze lepiej – system push to open. Do gładkich, minimalistycznych frontów może pasować bardziej wyraziste wykończenie ścian. Można postawić na płytki 3D, a także tapety 3D. Trójwymiarowy efekt także wpisuje się w nowoczesne wnętrze. Oczywiście i do takiej aranżacji będą pasowały kamienie dekoracyjne. Kontrast nowoczesnych i tradycyjnych materiałów świetnie się prezentuje.

Tak naprawdę do każdej aranżacji może pasować wiele różnych materiałów, ważne by z nią współgrały, tworzyły efekt dopełnienia, na zasadzie monochromatyzmu lub kontrastu. Dzięki temu wnętrze może zyskać niepowtarzalny i wyjątkowy charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here