Nastrojowe lampy do każdego wnętrza

Stworzenie przytulnej i ciepłej atmosfery w domowych wnętrzach to nie lada wyzwanie. Możliwe jednak do udźwignięcia, gdy wybierze się odpowiednie oświetlenie. Lampy są w stanie wyeksponować najciekawsze elementy aranżacji, ukryć architektoniczne defekty i sprawić, że czas spędzany zarówno w pojedynkę, jak i z bliskimi upłynie w przyjaznej atmosferze.

Jakie oświetlenie wybrać do konkretnych pomieszczeń? Co z barwą światła, rozmiarami lamp oraz ich stylistyką? Sprawdźmy!

Idealna sypialnia

W sypialni liczy się każdy element wyposażenia oraz detal. Znaczenie mają kolory, wymiary łóżka, a także sposób oświetlania tego wnętrza. Przyjrzyjmy się temu ostatniemu. Potrzebujemy atmosfery, która będzie sprzyjała zasypianiu. Po ciężkim dniu zmagań z obowiązkami musimy się zrelaksować i wyciszyć. Niekiedy tylko na chwilę, podczas popołudniowej drzemki, innym zaś razem układając się do snu dużo wcześniej niż zwykle, by odespać dni i noce naznaczone pracą.

Potrzebne są tutaj dwa rodzaje oświetlenia – główne oraz dodatkowe. To ostatnie będzie odpowiadało za nastrój sypialni. Warto postawić na kinkiety umieszczone tuż nad wezgłowiem bądź na nocnych szafkach, obok łóżka. Delikatne światło, nieco rozproszone i tłumione przez mleczny klosz, uspokoi, pozwoli odpocząć, ale i da szansę na czytanie ulubionej książki tuż przed snem bądź rozmowę z leżącą obok osobą.

Inną propozycją są lampy podłogowe, które oferuje sklep https://lampy.it/. Najlepiej, aby posiadały główne źródło światła skierowane ku górze – odpowiedzialne za rozświetlenie większych fragmentów powierzchni sypialnianej. Niewielki punkt świetlny zlokalizowany na końcu elastycznego ramienia – przyjmie na siebie rolę oświetlenia dodatkowego i dekoracyjnego. Doświetli znacznie mniejsze fragmenty sypialni, a przy tym zadba o przytulną i ciepłą atmosferę wnętrza.

Nastrojowa łazienka

W łazience spędzamy sporo czasu każdego dnia. Wykonujemy czynności pielęgnacyjne, ale i pozwalamy sobie na długą kąpiel, by się odprężyć, ukoić skołatane nerwy i uporać się z napięciem mięśni. Na co dzień potrzebne jest nam światło skupione, o barwie temperaturowej należącej do zimnej, aby w lustrze dokładnie widzieć swoje odbicie. Wykonać perfekcyjny makijaż oraz nie zaciąć się podczas golenia.

W okolicy strefy relaksu – nad wanną lub kabiną prysznicową – przyda się dodatkowe światło. W tej roli sprawdzą się oczka wpustowe. Mogą emitować kolorowe światło, aby przy okazji urozmaicić łazienkową aranżację. Niewielkie snopy światła padające w okolicy wanny lub kabiny prysznicowej, stworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi.

Światło w kuchni i jadalni

Czy w kuchni i jadalni potrzebne jest nam oświetlenie inne, poza tym funkcjonalnym i równomiernie rozproszonym? Tak! Oświetlenie główne zapewni komfortowe korzystanie z całego pomieszczenia. Światło podszafkowe lub pojedyncze punkty zamontowane w strefach roboczych, zagwarantują doświetlenie miejsc, w których operujemy ostrymi narzędziami i przygotowujemy posiłki.

Część wydzielona z myślą o spożywaniu posiłków potrzebuje zaś dodatkowych lamp. Sprawdzą się konstrukcje wiszące, na długich linkach, które zagoszczą nad stołem. Delikatne, jasne światło pobudzi apetyt, sprawi, że potrawy będą wyglądać jeszcze piękniej, a rozmowy z bliskimi okażą się być czystą przyjemnością.

Zadbajmy o atmosferę w każdym wnętrzu, niezależnie od jego funkcjonalności, częstotliwości użytkowania oraz wystroju. Światłem zbudujemy klimat, uzupełnimy wybraną aranżację i uczynimy pomieszczenia znacznie bardziej komfortowymi w codziennym użytkowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here