Uchwyty meblowe

Uchwyty meblowe to ten rodzaj akcesoriów meblowych, który w ciągu ostatnich lat przeszedł niemała ewolucję. Wcześniej, były często ignorowane, z uwagi na ich przede wszystkim praktyczną funkcję. Obecnie natomiast, znaleźć możemy rozmaite rodzaje uchwytów które potrafią w niemałym stopniu ozdobić fronty naszych mebli. Jeśli zastanawiasz się jakie typy uchwytów warto zamontować w meblach w swoim domu – poniżej udzielamy kilku pomocnych podpowiedzi.

Uchwyty meblowe – jakie formy polecamy?

Uchwyty meblowe to akcesoria występujące w rozmaitych kształtach. Ponadto, różnić się mogą rozmiarem, a także rozmiarem poszczególnych ich części. Dlatego wybierając uchwyty warto rozważyć różne opcje, by mieć pewność, że sięgamy po ten, który będzie nam maksymalnie odpowiadał.

Niezwykle popularne są uchwyty w kształcie grzybków. Takie uchwyty meblowe są proste w montażu oraz w użytkowaniu. Składają się z nóżki, która jest zamontowana na froncie oraz płaskiego daszka, za który najczęściej chwytamy by otworzyć dany mebel. Szczególnie warte polecenia są uchwyty wykonane z cienkich porcji materiału – czyli te o cienkich nóżkach oraz daszkach. Ich filigranowe kształty ładnie się wkomponowują w aranżacje eleganckie i minimalistyczne.

Warte zastosowania są również gałki o okrągłych kształtach. Do wyboru mamy kilka rozmiarów – mniejszych lub większych – które prezentują się niezwykle estetycznie. Wyglądają jak duże perły, zamontowane w rogach mebli. Ponadto, są wygodne w użyciu, dzięki ich opływowym kształtom. Warto rozważyć zakup gałek okrągłych wykonanych z mosiądzu lub pokrytych warstwą chromowaną. Będą idealnie pasować do rozmaitych aranżacji oraz pomieszczeń, dodając im klasy oraz blasku.

Uchwyty w formie podłużnych drążków to wybór osób, które cenią sobie geometryczne stylizacje i wysoką użyteczność. Uchwyty takie są podłużne i mogą być montowane zarówno w poziomie jak i pionie. Występują rozmaite wersje tych uchwytów – różniące się m.in. długością. Dedykowane są do mebli o różnych rozmiarach oraz różnych frontach. Szczególnie dobrze wypadają uchwyty pokryte warstwą czarnego, matowego metalu; będą idealnym uzupełnieniem umeblowania kuchennego lub łazienkowego.

Uchwyty niestandardowe – najciekawsze pomysły

Uchwyty mogą również występować w mniej konwencjonalnych kształtach i fasonach. Wbrew pozorom, znajdziemy wiele pomysłowych koncepcji, które mogą pasować do twoich mebli.

Pierwsze, o których warto wspomnieć, to uchwyty w formie miseczek. Najczęściej są wykonane z jasnego drewna, z naturalnymi śladami sęków. Uchwyty takie mają opływowy, lekko wgłębiony kształt, atrakcyjny dla oczu oraz przyjemny w dotyku. Polecamy je zwłaszcza do frontów mebli drewnianych oraz tych wykonanych z innych materiałów w ciemnych barwach. Będą tworzyć ładny wizualny kontrast.

Kolejnym dobrym pomysłem są uchwyty skórzane. Najlepiej wybierać te, wykonane z miękkiej skóry wysokiej jakości, oczywiście – garbowanej. Uchwyty takie są wytrzymałe, trudne do zerwania, a swój oryginalny wygląd zachowują przez długi okres czasu. Warto rozważyć przede wszystkim dwa typy uchwytów skurzanych. Pierwsze to uchwyty w formie sprzączki z miedzianym przyciskiem. Drugie, to uchwyty podłużne, które montujemy wzdłuż krawędzi frontów. Modele takie wyposażone są w dwa metalowe przyciski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here