W jakich pomieszczeniach może przydać się lampa stojąca

Główne oświetlenie sufitowe nie zapewnia dostatecznej ilości światła? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie dodatkowej lampy. Bardzo praktycznym rozwiązaniem może być model stawiany na podłodze. Można go bowiem w dowolnej chwili przestawić w inne miejsce, często też świetnie sprawdza się jako dekoracja. Dowiedz się, w jakich pomieszczeniach przyda się lampa stojąca.

Salon

Salon przeważnie jest największym pomieszczeniem w domu. Oświetlenie każdej części pokoju może zatem być niemałym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jego metraż jest naprawdę imponujący. Jeśli po remoncie niektóre miejsca w salonie nadal będą zbyt ciemne, to zamiast kolejnych przeróbek warto przyjrzeć się lampom stojącym ze strony https://elektromag.pl/. Niektóre modele mogą z powodzeniem stać się główną ozdobą pomieszczenia. Na dodatek takie oświetlenie można przenieść w każdej chwili w dowolne miejsce salonu, co może oznaczać mniejsze wydatki niż w przypadku montażu kilku kinkietów bądź dodatkowej lampy sufitowej.

Pokój dzienny

W niektórych mieszkaniach salon pełni jedynie funkcję reprezentacyjną i nie jest połączony z codzienną strefą relaksu. O ile przebywanie od czasu do czasu np. podczas wizyty gości w niezbyt dobrze oświetlonym salonie nie jest bardzo męczące, o tyle zbyt ciemny pokój dzienny może być już problemem. Podczas urządzania tego pomieszczenia warto pomyśleć o wydzieleniu stref i zapewnieniu dostatecznej ilości światła w każdej z nich. W tym zadaniu pomocne mogą okazać się właśnie lampy podłogowe. W ten sposób można doświetlić np. kącik do czytania, okolice kanapy czy też biurko.

Sypialnia

W przypadku sypialni lampa stojąca może pełnić kilka funkcji. Przede wszystkim może doświetlić pomieszczenie np. w okolicach lustra. Może też przydać się podczas wieczornego czytania, zwłaszcza jeśli lampka nocna nie dostarcza wystarczającej ilości światła. Z kolei model z abażurem może pomóc w stopniowym wybudzeniu się o poranku czy też stworzeniu nastrojowej atmosfery. Efektowna lampa z oferty sklepu internetowego Elektromag to natomiast świetny sposób na dodanie sypialni oryginalności.

Pokój dziecka

Prawidłowe oświetlenie w pokoju dziecka jest niezbędne dla utrzymania dobrej kondycji wzroku. Jeśli główna lampa sufitowa nie dostarcza wystarczającej ilości światła w okolice biurka, a na blacie nie ma miejsca na lampkę stołową, to strzałem w dziesiątkę może okazać się model podłogowy. Lampa stojąca z pewnością przyda się również do oświetlenia strefy zabawy. Może też z powodzeniem zastąpić lampkę nocną bądź kinkiet.

Biuro

Podczas urządzania domowego gabinetu bądź firmowego biura zdecydowanie warto zwrócić uwagę na oświetlenie pomieszczenia. Zbyt ciemna strefa robocza może bowiem znacząco obniżyć komfort pracy, a także stać się przyczyną pogorszenia wzroku i szybkiego męczenia się np. podczas wypełniania dokumentów. Jeśli biurko jest stosunkowo niewielkie bądź znajduje się na nim wiele przedmiotów, to lampa stojąca może okazać się lepszym wyborem niż klasyczny model stołowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here