Firmy produkcyjne, szpitale, przychodnie, wszelkiego rodzaju urzędy, punkty usługowe, a także gospodarstwa domowe. Te wszystkie miejsca potrzebują stałego dostępu do sieci energetycznej. Przerwy w dostawach prądu są dla nich nie tylko uciążliwe, ale również niebezpieczne. Właśnie dlatego właściciele tychże miejsc decydują się na zakup agregatu prądotwórczego.
Agregaty prądotwórcze – zdecyduj co podłączasz
Rodzaj urządzeń, które będą odbiorcami generowanego przez agregat prądu ściśle warunkuje jego zakup. Właśnie dlatego należy dokładnie przeanalizować takie urządzenia. Przede wszystkim sprawdzić, czy są jedno, czy trójfazowe. Następnie zsumować ich łączną moc potrzebną nie tylko do ciągłej pracy, ale również rozruchu. Uzyskana liczba musi być mniejsza od tej, którą będzie w stanie zapewnić agregat. Nie należy jednak przesadzić, ponieważ nie ma potrzeby płacić więcej nie tylko za zakup generatora, ale również za jego późniejszą pracę. Zakup należy przeanalizować również pod kątem tego, czy odbiorniki należą do grupy urządzeń indukcyjnych, czy też elektronicznych. Pierwszymi będą miedzy innymi lodówki, czy chłodziarki, natomiast drugimi telewizory oraz sprzęt komputerowy. Warto zaznaczyć, że te drugie są najbardziej czułe na wszelkiego rodzaju skoki napięć. Właśnie dlatego kupowany agregat musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Może to być na przykład automatyczny regulator napięcia czyli D-AVR lub inteligentny automatyczny regulator kryjący się pod nazwą i-AVR. Niektóre generatory wyposażone są także w prądnicę inwerterową.
Agregaty prądotwórcze – dane techniczne i dodatkowe akcesoria
Poza mocą, zabezpieczeniami, czy też rodzajem odbiorników znajdzie się jeszcze kilka niezwykle ważnych czynników. Między innymi określenie miejsca, w którym będzie miał pracować agregat prądotwórczy. Jeśli jest to duże przedsiębiorstwo, czy szpital, to zakupić należy agregat stacjonarny. Wziąć pod uwagę należy również tutaj czas pracy takiego urządzenia. W takich miejscach jak wspomniany szpital nie ma mowy o przerwach w dostawach prądu. Nie można sobie na to pozwolić w przypadku sprzętu ratującego ludzkie życie. Właśnie dlatego kupuje się agregaty stacjonarne wysokoprężne mianowicie z silnikiem diesla. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wykorzystywania urządzenia w gospodarstwie domowym, biurze, czy warsztacie. Tutaj sprawdzić się może akumulatorowy agregat przenośny. Przed zakupem najlepiej jest przeanalizować ofertę sklepu np. https://agregaty.com.pl/do-pobrania. Wówczas znacznie łatwiej jest decydować się na konkretny model agregatu. Można również na spokojnie zadać wszystkie pytania, na które dotychczas nie uzyskało się odpowiedzi.