Co warto wiedzieć o wyposażeniu salonu fryzjerskiego?

Zakładając salon fryzjerski bez wątpienia będziemy potrzebować wyposażenia. Będą nam niezbędne nie tylko wszelkiego rodzaju szczotki, suszarki, prostownice czy też produkty do pielęgnacji czy stylizacji włosów, ale także specjalne meble fryzjerskie. Należy pamiętać, że oprócz spełniania swojej funkcji, meble fryzjerskie, takie jak na przykład krzesło, na którym będą siadali nasi klienci gotowi do zabiegu muszą być komfortowe i wygodne – osoby decydujące się na zabiegi w naszym salonie będą spędzały siedząc na nich czasami przez dłuższy czas, w związku z tym należy zadbać również o to. W przeciwnym razie czasami nawet świetnie wykonany zabieg i rewelacyjna fryzura może nie pomóc – klienci będą uprzedzeni do naszego salonu ze względu na tak wydawałoby się błahy fakt, jak niewygodne krzesło. Lepiej zainwestować w dobrze wykonane meble, ponieważ w niedługim czasie taka inwestycja zwróci się nam z nawiązką. Jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy właśnie na meblach, należy raczej zdecydować się na tańsze półki czy szafki, a dopiero z czasem zakupić coś bardziej funkcjonalnego i bardziej pasującego do wystroju salonu. Natomiast wspomniane krzesła już od samego początku powinny być jak najlepsze. Klienci na pewno to docenią. Co więcej, tanie krzesła mogą szybciej ulegać zniszczeniu, łamać się i nieustannie wymagać naprawy, również ze względu na to, iż są one bez przerwy użytkowane. Ostatecznie zdecydowanie się na tanie krzesła wbrew pozorom może nam się zupełnie nie opłacać.
.
Podczas wyboru mebli fryzjerskich do naszego salonu należy zwrócić uwagę na wszelkie wymiary. Weźmy pod uwagę wielkość naszego salonu – jeżeli dopiero zaczynamy i dysponujemy dość ograniczoną przestrzenią, warto wziąć to pod uwagę podczas kupowania mebli, takich jak półki czy też szafki. W przeciwnym razie może okazać się, że meble zajmą po prostu za dużo miejsca, przez co wnętrze nie będzie ani przestronne, ani też funkcjonalne. Warto zwrócić uwagę także na to, czy wybieramy meble wolnostojące, czy też na wymiar, ponieważ oba rodzaje mają swoje zalety i wady. Jeżeli chodzi o meble wolnostojące, są one dobrym wyborem, jeżeli dopiero zaczynamy z naszym biznesem i planujemy na przykład zmianę lokalu w niedalekiej przyszłości lub też remont. Wówczas tego rodzaju meble fryzjerskie będzie znacznie łatwiej przestawić czy też przewieźć. Niestety, wadą tego rodzaju umeblowania jest to, iż nie zawsze są one takie, jak byśmy je sobie wyobrazili, to znaczy ciężko znaleźć je w idealnie pasujących do naszego salonu wymiarów. Co innego w przypadku mebli na wymiar – będą pasowały idealnie, natomiast podczas wszelkich przemeblowań mogą być one sporym problemem. Czasami może okazać się wręcz, że nie będą pasowały i trzeba będzie zainwestować w zupełnie nowe meble fryzjerskie.

Niewątpliwie istotną kwestią jest także stylistyka, design i estetyka mebli, na które się zdecydujemy. Oczywistym jest, że wygląd naszego salonu to jedna z dość istotnych kwestii, jeżeli zależy nam na dobrym pierwszym wrażeniu. Nie można się nie zgodzić z faktem, iż już wchodząc do salonu mimowolnie ulega się wrażeniu, które robi na kliencie wygląd wnętrza. Oczywiście, nie zawsze fundusze pozwalają nam na urządzenie salonu tak, jakbyśmy tego chcieli, szczególnie na początku, kiedy jeszcze niekoniecznie mamy do dyspozycji wystarczające fundusze. Z tego względu tym, o co warto zadbać i na co na pewno będziemy mogli sobie pozwolić jest spójność. Nawet, jeżeli wnętrze salonu nie będzie duże i zorganizowane przez najlepszego architekta wnętrz, to właśnie spójność i dobry smak sprawią, że wnętrze będzie wyglądało sympatycznie i zachęcająco. Warto postawić na meble o jednej stylistyce, dobrze, jeżeli również ściany oraz elementy wystroju będą pasowały. Na przykład rozwiązaniem, które zawsze się sprawdza, szczególnie w salonach związanych z pielęgnacją, fryzjerstwem i dbaniem o urodę jest zdecydowanie się na jasną kolorystykę. Jeżeli wnętrze naszego salonu nie jest duże, dodatkowym plusem jest to, że delikatne, jasne kolory optycznie powiększą wnętrze, stanie się ono przestronne. We wnętrzu większym podkreślą one przestrzeń i sprawią, że wnętrze będzie eleganckie. Co więcej, jeżeli ściany i meble będą jasne, możemy wyzwolić naszą kreatywność podczas wymierania elementów wystroju. Również można zdecydować się na jeden kolor wiodący, na przykład wnętrze w jasnych kolorach, takich jak biały, szary, błękitny, kremowy czy jasnoróżowy i jedną lub dwie mocniejsze barwy – ostrą czerwień, czarny, pomarańczowy czy też purpurę. Należy wiedzieć, że przeważające jasne kolory w salonie fryzjerskim ma jeszcze jedną, dużą zaletę – daje wrażenie nie tylko przestrzeni, ale także czystości i dbałości o higienę, co przecież w tego rodzaju miejscach jest niezwykle istotne.

Jeżeli nasz salon jest nieco bardziej rozbudowany, na pewno będziemy potrzebowali recepcji. To także bardzo istotne, aby ta przestrzeń była odpowiednio zorganizowana, nie tylko pod kątem doboru odpowiednich pracowników i miejsca, gdzie recepcja będzie się znajdować, ale także pod kątem doboru mebli. Tuż po wejściu do salonu fryzjerskiego klient na pewno mimowolnie oceni wygląd wnętrza całościowo, a zaraz potem będzie szukał wzrokiem właśnie recepcji. Z tego względu powinna ona znajdować się w pobliżu wejścia do salonu i być widoczna. Jeżeli chodzi o meble, które dobierzemy do naszej recepcji, będziemy potrzebować przede wszystkim specjalnego biurka – to właśnie przy nim klienci będą pytać o wolne terminy na zabiegi, płacić za nie i dowiadywać się o więcej informacji na temat oferowanych zabiegów. Z tego względu podstawą jest, aby biurko pasowało do całej stylistyki salonu. Co więcej, oczywiście musi panować na nim porządek. Warto na biurku umieścić pliki z ulotkami przedstawiającymi ofertę salonu.

Co więcej, oprócz krzeseł, na których będą siedzieli klienci podczas zabiegu, również należy zadbać o miejsce w pobliżu recepcji, w którym klienci będą czekali na zabiegi. Tutaj warto umieścić wygodne, stylowe kanapy i fotele oraz stoliczek do kawy. Tuż obok warto umieścić różnego rodzaju magazyny i czasopisma, które klienci będą mogli przeczytać w wolnym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here