meble drewniane
fot. pexels.com

 

Drewno wraca do mody! Wszelkie dodatki z drewna są niepowtarzalne, a także ponadczasowe i coraz więcej osób chętnie wprowadza drewno do aranżacji swoich wnętrz. Jeśli i ty rozważasz meble z drewna, to przeczytaj o tym, co warto wiedzieć!

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-drewniane/

Piękno drewna

Drewno to doskonały materiał, który nie ulega łatwo zniszczeniom. Nadaje się ono zarówno do wykończenia wnętrz, zbudowania schodów oraz stworzenia mebli. Drewno również wykorzystujemy coraz chętniej w dekorowaniu naszego domu, tym samym nadając swoim czterem kątom naturalnego wyglądu, który wpływa na nas kojąco.

Istnieje wiele rodzajów drewna, z którego wykonywane są meble. Warto wcześniej poczytać o właściwościach gatunków drewna, aby wiedzieć na co się zdecydować. Zwłaszcza, że różne drewno ma różne właściwości i inaczej się zachowuje w różnym przeznaczeniu.

Najpopularniejsze rozwiązanie

Najczęściej decydujemy się na drewno dębu. Jest to materiał, który jest na tyle uniwersalny, iż stosujemy go zarówno w wykończeniu wnętrz, np.: w formie paneli podłogowych, blatów kuchennych i schodów, a także w meblach.

Meble z drewna dębowego prezentują się pięknie w otoczeniu bieli. Połączenie drewna naturalnego z bielą daje świetny efekt jasnej i przestrzennej aranżacji. Drewno dębowe również pięknie współgra z cegłą, która jest również popularnym rozwiązaniem na dekorowanie jednej ściany w domu.

Meble dębowe są bardzo trwałe, a także mało podatne na uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że nie należy o nie prawidłowo dbać. Co jakiś czas powinno się je olejować, aby ochronić je przed niechcianymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także, aby cały czas pięknie się prezentowało.

Jeśli planujesz zakup mebli z drewna dębowego, koniecznie poczytaj o właściwościach tego drewna. Pomimo tego, że wiele osób je chętnie stosuje w swoim domu i z pewnością poleca, zawsze warto również uzyskać fachową wiedzę o pielęgnacji takiego drewna. Dużo osób kupuje meble z drewna dębowego, jednakże mniej niż połowa pamięta o tym, że należy o nie dbać.

Przeczytaj też: http://www.developersi.pl/biale-meble-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here