Galeria ścienna w Twoim domu

Galeria ścienna to sposób na wykazanie się kreatywnością i wyobraźnią. Tworzenie jej może być prawdziwą frajdą dla Ciebie i Twoich bliskich. Takie działanie nie tylko sprawi Wam przyjemność, ale również pozwoli zyskać wyjątkową dekorację. Już czas poznać tajniki projektowania własnej galerii ściennej!

Jak zaplanować galerię ścienną?

Zanim zabierzecie się do działania, warto ustalić konkretny plan i zastanowić się nad tym, co konkretnie powinno znaleźć się w kompozycji. Niektórzy bowiem decydują się na same zdjęcia, inni na plakaty, a jeszcze inni łączą obydwa rozwiązania. Bardzo istotne jest to, by nic tu nie było przypadkowe. Należy przemyśleć konkretny plan, wielkość, kształt oraz docelowe miejsce zawieszenia galerii. Warto zwrócić uwagę na to, by kompozycja idealnie zgrywała się z innymi elementami wyposażenia i zachowała z nimi symetrię. W stworzeniu planu może pomóc zmierzenie przestrzeni, w obrębie której ma znajdować się galeria ścienna, a także naszkicowanie całej idei. Aby później przenieść ją na ścianę, koniecznie trzeba zmierzyć odległości między ramkami, tak by były równe.

Galeria ścienna – o czym musisz pamiętać podczas tworzenia?

Podczas tworzenia planu musisz pamiętać o tym, że cała kompozycja musi zachować spójność. Nie chodzi tu wyłącznie o dobranie zdjęć czy plakatów. Ogromne znaczenie mają również ramki. Galeria ścienna powinna wyróżniać się dzięki zawartości, a nie przypadkowo dobranych oprawkach. Z uwagi na to poleca się zakup całych zestawów. Można zamówić je w wygodny sposób przez internet. Wystarczy wejść na stronę taką jak ta https://www.oprawiamy.pl/c336,galerie-scienne-zestawy-ramek. Szeroka oferta pozwala na wybranie zestawu najbardziej pasującego do danego wnętrza. Do miejsc, gdzie panuje minimalizm zazwyczaj dobiera się delikatne oprawy. Przy stylistyce rustykalnej najlepiej zdecydować się na drewniane ramki. Z kolei wnętrza glamour zasługują na podkreślenie ich szlachetności złotymi akcesoriami. Dzięki utrzymaniu spójnej stylistyki galeria ścienna doskonale wpasuje się w klimat pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here