Podwieszana miska WC to funkcjonalne wyposażenie do nowoczesnych łazienek. Tego typu rozwiązanie jest estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości – przestrzeń w obrębie toalety jest łatwo dostępna, a mycie podłogi w toalecie i wszelkich jej zakamarków – szybkie i dziecinnie proste. Komponenty toalety można ukryć pod kaflami lub różnego rodzaju panelami ściennymi, dzięki czemu łazienka zyska na elegancji. Wiele osób zastanawia się nad wytrzymałością podwieszanej misy ustępowej. Co sprawia, że konstrukcja jest stabilna, wytrzymała i jak przebiega montaż podwieszanej toalety?
Konstrukcja na miarę wysokich obciążeń
Ceramiczna misa toalety sama w sobie posiada duży ciężar. Podwieszenie toalety może się zatem wydawać nie lada wyczynem, a sama trwałość takiej konstrukcji wzbudza wątpliwość, szczególnie kiedy wykonujemy remont na lata. Z pomocą przychodzą stelaże WC, które mocowane są do ściany, a następnie zabudowywane. Przed zakupem i montażem, należy dokładnie zaplanować i przemyśleć lokalizację toalety oraz wziąć pod uwagę naddatek przestrzeni, niezbędny do wykonania zabudowy. Planując lokalizację miski ustępowej oraz innych urządzeń sanitarnych, które staną w łazience, należy mieć na uwagę swobodę korzystania z wyposażenia przez przyszłych użytkowników, zostawiając ok. 20-30 cm wolnej przestrzeni po obydwu stronach podwieszanej toalety. Podtynkowy stelaż WC wybieramy mając na względzie rodzaj podłoża, do którego będzie mocowany oraz pojemność samej spłuczki. Bardziej ekonomiczne w użytkowaniu są te, które posiadają podzielony zbiornik. Przyciski do toalety stanowią integralną część stelaża. Różnicuje je kształt, kolor i funkcjonalność. Wybierając stelaż należy wziąć pod uwagę, czy przycisk będzie spełniał nasze oczekiwania wizualne – asując do pozostałych detali i elementów dekoracyjnych pomieszczenia, jak i stylistyki samej misy ustępowej.
Wysokość stelaża a rozmiar miski ustępowej
Mając na względzie estetykę i funkcjonalność, aby dobrać odpowiedni stelaż i miskę ustępową, pomieszczenie trzeba w pierwszej kolejności dokładnie wymierzyć. Stelaże umożliwiają zawieszenie misy ustępowej na wybranej wysokości. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach, szczególnie jeśli mamy do czynienia z niskim stelażem, podniesiona deska sedesowa może przysłaniać przycisk spłuczki. Stelaże o cienkim profilu są bardzo wytrzymałe i pozwalają zyskać kilka centymetrów przestrzeni przed miską ustępową, poprawiając komfort użytkowania toalety.
Samodzielny dobór sanitariatów i armatury łazienkowej może być trudny, szczególnie wtedy, kiedy z gruntownym remontem łazienki mamy do czynienia po raz pierwszy. Sklep internetowy https://arenalazienek.pl/pl/c/Miski-WC/179 oferuje najwyższej jakości komponenty i fachowe doradztwo w zakresie montażu ora wykończenia pomieszczeń – tak, aby spełniały one oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.