Jak ułatwić sobie sprzątanie podłóg?

Podłogi łatwo się brudzą i gromadzi się na nich kurz, lecz sprzątanie ich kojarzy się często z prawdziwym utrapieniem. Siłowanie się z ciężkim odkurzaczem, ciągłe zmiany gniazdek by dotrzeć w każde miejsce domu, a wreszcie zaplątywanie się w długi kabel. Teraz można jednak o tym zapomnieć, sięgając po nowe rozwiązania.

Automatyzacja

Obecnie coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem jest robot odkurzacz. Nie jest to już urządzenie bardzo drogie i każdy może sobie na nie pozwolić, zwłaszcza, że są dostępne w wielu wariantach, a co za tym idzie ich ceny także są mocno zróżnicowane. Jest to duże udogodnienie, bowiem przy zabieganym trybie życie nie każdy ma czas by regularnie odkurzać, zwłaszcza, że nie jest to zbyt przyjemne zajęcie, a powinno być wykonywane często. Robot odkurzacz składa się oprócz samego urządzenia ze stacji dokującej, która dzięki podczerwieni stanowi system nawigacji dla robota, a przy okazji tam może on naładować akumulator. Porusza się on samodzielnie, dzięki zastosowaniu odpowiednich algorytmów, a także zamontowanym czujnikom. W związku z tym nie musimy się obawiać sytuacji w której na przykład spadnie ze schodów, a sam powróci także do swojej stacji, gdy będzie potrzebował ładowania, więc nie czeka nas przykra niespodzianka w postaci rozładowanego urządzenia na środku pokoju.

Dokładne odkurzanie wielu powierzchni

Poruszając się automatycznie robot odkurzacz usuwa napotkane zabrudzenia, prostym systemem z wykorzystaniem szczotki i pojemnika, który trzeba regularnie oczyszczać. Urządzenia są okrągłe i dzięki temu mogą być wyposażone w dodatkowe szczotki po bokach, które pozwalają na dotarcie do każdego kąta w pokoju. Wiele obecnych robotów jest także wyposażana w dodatkowe nasadki czy ściereczki, które umożliwiają nie tylko tradycyjne odkurzanie, ale też pracę w innych trybach. Nowoczesne urządzenia są także zaprogramowane tak by sprzątać nie tylko płaskie, ale również wypukłe powierzchnie, w tym chodniki czy dywany. Niektóre modele są także wyposażone w pojemniczek z wodą i umożliwiają automatyczne sprzątanie na mokro, co będzie dodatkowym atutem.

Chcąc oszczędzić sobie przykrego obowiązku sprzątania podłóg warto sięgnąć po robot odkurzacz, który na pewno będzie stanowił duże odciążenie. Zaawansowanie modelu, a co za tym idzie cenę, można dopasować zależnie od naszych potrzeb, poczynając od urządzeń do podstawowego odkurzania, po roboty, które są w stanie nawet umyć podłogę na mokro. Tym samym po powrocie z pracy można się zrelaksować i cieszyć czystymi podłogami w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here