Jak wybrać dobre pompy do oleju napędowego?

0
1281

Niezależnie od tego, czy otwieramy swoją stację paliw dla klienta detalicznego, czy też chcemy stworzyć mini-cpn, aby zaopatrywać nasz tabor w olej napędowy, powinniśmy mieć niezawodne dystrybutory paliwa. Ich ważnym elementem są pompy.

Dobra pompa do oleju napędowego

To taka, która charakteryzuje się odpowiednią wydajnością, np. 90 litrów ON na minutę. Jest to istotne ze względu na oszczędność czasu klientów stacji, a także sprawność tankowania ciężarówek z naszego taboru. Pompy Tarnawa do dystrybutora oleju mogą mieć przepustowość nawet 300 l/min., ale także 50 l/min. jeśli potrzebujemy pomp o mniejszej wydajności. Co istotne, to właśnie dobranie pomp elektrycznych do potrzeb naszej firmy. Te wykorzystywane na stacjach muszą być przeznaczone do ciągłego, komercyjnego użytku.

Sprawne tankowanie z pompą do paliwa

Nie będzie możliwe bez bezawaryjnego przyłącza elektrycznego. Każda pompka do paliwa elektryczna 230v ma określoną moc i jest z reguły testowana, aby następnie bez powodowania zwarć służyć do tankowania paliwa. Tak przetestowana pompa do oleju napędowego wchodzi również w skład zestawu do tankowania ON.

Prócz pompek elektrycznych zawierają one także pistolet nalewowy i wąż wylewowy. Całość jest gotowa do zamontowania na dystrybutorze paliwa o odpowiednich parametrach technicznych. Pompy Tarnawa do dystrybutora oleju są zaopatrzone w instrukcje obsługi, z których dowiemy się, jak wstępnie skontrolować produkt i ustawić go, a następnie podłączyć przewody rurociągowe.

Pompki do dystrybutorów ON

Co istotne, nowoczesna pompka do paliwa elektryczna 230v charakteryzuje się stosunkowo cichą pracą do 70dB w odległości 1m, co sprawia, że przechodzi bez problemu badania BHP. Pompy Tarnawa do dystrybutora oleju, jak wszystkie pompy, mogą także potrzebować części do wymiany np. filtrów czy łopatek i tu istotną kwestią jest możliwość ich stałego zakupu. Dlatego warto zdecydować się na jednego, sprawdzonego i rzetelnego dostawcę pomp i u niego zaopatrywać się w wyposażenie naszego mini-cpn lub stacji paliw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here