Jak wybrać odpowiednie lustro do łazienki?

Łazienka, to taki element dekoracji mieszkania, na którego urządzenie, konieczny jest pomysł. Są bowiem pewne stałe elementy związane z szeroko pojmowanym wystrojem łazienki, które w mniejszym lub większym stopniu będą definiowały to, czy rzeczywiście nasza łazienka będzie wystarczająco dobrze wyposażona, aby zachować swoją funkcjonalność. Oczywiście nie możemy pomijać takich aspektów jak chociażby umieszczenie w łazience wanny lub prysznica, półek, umywalki czy – jeśli zaistnieje taka konieczność – ubikacji. Wiele w tym aspekcie zależne jest od tego, jak przedstawia się układ naszego mieszkania, a co za tym idzie, czy mamy odrębne pomieszczenie w którym możne znajdować się ubikacja, jak również i od tego, jak dużą łazienkę mamy. To absolutne podstawy, jeśli chodzi o skompletowanie wyposażenia łazienki. Niezależnie jednak od wszystkiego, musimy bardzo mocno zwrócić uwagę na jeden, być może mało istotny element wyposażenia łazienki, a mianowicie – lustro. W każdej łazience, lustro koniecznie musi się znaleźć. Pytanie jednak brzmi – jak w prawidłowy sposób je wybrać. W naszym poniższym artykule, znajdziecie państwo odpowiedź na to pytanie.

Przede wszystkim – gdzie umieszczać lustro w łazience

To od czego musimy zacząć, jeśli chodzi o lustro do łazienki, to wyznaczenie miejsca, w którym lustro może się znajdować. Jest to bardzo istotne, ponieważ jasne określenie przestrzeni, na której ma znaleźć się lustro, będzie definiowało to, czy będziemy w stanie pozwolić sobie na zakup lustra większego, czy też mniejszego. Musimy jednak pamiętać także o tym, że szczególnie w przypadku bardzo małych łazienek, lustro może odgrywać w nich rolę wręcz kluczową. Będzie ono nie tylko funkcjonalne, jeśli chodzi o wykonywanie codziennej toalety, ale też – o czym nie możemy zapominać – optycznie powiększy naszą przestrzeń. Żeby jednak lustro spełniało tę funkcję, musi być ono mimo wszystko dość duże. W przypadku małego lustra, nie uda nam się skutecznie powiększyć małej i ciasnej przestrzeni w łazience. Nie jest to jednakże wszystko, o czym powinniśmy pamiętać, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej jakości lustra do łazienki. Co zatem jeszcze będzie dla nas kluczowe w tym aspekcie?

Po drugie – kształt lustra

To, co także ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o wybór lustra do łazienki, to jego kształt. Bardzo niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, a przez to dokonują one niewłaściwych, czy też po prostu złych wyborów jeśli chodzi o lustro w łazience. prawda jest jednak taka, że dobrze byłoby zadbać o to, aby kształt lustra był w pewien sposób w korelacji z kształtem np. wanny, prysznica czy innych elementów wyposażenia łazienki. Spytacie państwo, na co w takim przypadku zwrócić uwagę. Odpowiedź jest tutaj bardzo prosta: wystarczy spojrzeć na to, w jaki sposób wyglądają zakończenia wszystkich powyżej wymienionych mebli. Im bardziej będą one obłe, tym bardziej powinniśmy skłaniać się ku zakupowi lustra w kształcie owalnym. Jeśli jednak wszystkie kanty naszych mebli są ostre, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla nas, będzie zakup lustra kwadratowego, czy też prostokątnego. Uda nam się wówczas zachować odpowiednią korelację pomiędzy tymi elementami. To także może wpłynąć na ostateczny wygląd naszej łazienki. Nie jest to jednak wszystko, o czym należy pamiętać, jeśli chodzi o lustro do łazienki.

Lustro do łazienki z ramą – hit czy kit?

Przeglądając różnego rodzaju katalogi związane z szeroko pojmowaną aranżacją wnętrz, nie możemy zapominać także i o tym, że bardzo często możemy zauważyć iż lustra w łazienkach posiadają ramy. Czasem są to pięknie, masywne i bogato zdobione ramy, a czasem niewielkie, ledwie zauważalne. Pytanie jednak brzmi: Czy w każdej łazience sprawdzi się dobrze lustro z ramą? Niestety, odpowiedź jest dość trudna i nie zawsze wyda nam się ona zadowalająca. Otóż okazuje się, że jeśli chodzi o wybór luster, to lustra, które posiadają ramy, zdecydowanie lepiej sprawdzą się w dużych i przestronnych łazienkach. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu. W przypadku, kiedy chcemy urządzić małą i dość ciasną łazienkę (np. taką w bloku), zamontowanie w niej ogromnego lustra z solidną ramą, może się okazać dość kłopotliwe. Przyczyn jest tutaj bardzo wiele. Chodzi przede wszystkim o to, że takie lustra paradoksalnie mogą pomniejszyć i tak już dość ciasną przestrzeń. Wszystko za sprawą ramy, która nadaje lustru ciężkości. Taki zabieg, nie jest dobrze widziany, jeśli mówimy o urządzaniu małych łazienek. W przypadku małej i ciasnej łazienki, najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z takiego rozwiązania. Prawdą jest jednak to, że jeśli chodzi o trendy związane z wyborem odpowiedniej jakości lustra do łazienki, to – jeśli tylko mamy taką możliwość – koniecznie powinniśmy zdecydować się na lustra z bogato zdobionymi ramami. Jest to obecnie jeden z najmodniejszych elementów, jeśli chodzi o wyposażenie łazienki.

Jakość szkła także ma znaczenie

Kiedy wybieramy lustro do łazienki, nie możemy zapominać o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii. To, z jakiego rodzaju szkła będzie wykonane nasze lustro, także będzie miało dla nas olbrzymie znaczenie. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, jak długo takie lustro będzie nam służyło, a także – jak będzie się ono zachowywało, jeśli chodzi o szeroko pojmowaną jego konserwację. Warto zaznaczyć, że niezależnie od tego, z jakiego szkła będzie wykonane lustro, zawsze powinniśmy je czyścić ściereczką, która nie będzie zawierała ostrych elementów. Mycie lustra szorstką gąbką czy druciakiem, to bardzo zły pomysł. Nawet na najlepszej jakości szkle powstaną rysy, które będą coraz bardziej szpeciły nasze lustro w łazience, a co za tym idzie – będzie ono stopniowo traciło swoją funkcjonalność. Aby jednak uniknąć takiej sytuacji, wybierajmy delikatne ściereczki, którymi będziemy czyścić lustro. W takim przypadku, nawet jeśli jakość szkła nie będzie nas zadowalała, bo dokonamy mylnego wyboru, będziemy w stanie znacznie dłużej cieszyć się naszym lustrem.

To już wszystkie rady, o których musicie pamiętać, kiedy wybieracie lustro do łazienki. Z pewnością będą one bardzo pomocne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here