Jak zaaranżować przytulną sypialnię

Sypialnia to miejsce, w którym wypoczywamy i relaksujemy się po całym dniu pracy. Chcemy, żeby stanowiła nasz azyl i miejsce, w którym będziemy się czuli bezpiecznie oraz błogo. Sypialnia ma bowiem sprzyjać wyciszeniu oraz uspokojeniu zmysłów.

Aranżacja sypialni

Sypialnia to nie tylko meble, ale i ściany, podłogi, tkaniny oraz dodatki. Wszystkie te elementy powinny składać się w jedną całość, czyli przytulną sypialnię. Zacząć powinniśmy jednak od kolorów. Doskonale sprawdzą się tu brązy i beże. Nie wolno nam jednak przesadzić z ciemnymi kolorami, gdyż wtedy nasza sypialnia zamieni się w przytłaczającą przestrzeń. Inne kolory, jakie możemy zastosować to kość słoniowa, cappuccino i odcienie kawy z mlekiem.

Warto wykończyć sypialnie welurowymi naklejkami, farbami aksamitnymi lub zmysłowymi tapetami. Wzory mogą również znajdować się na suficie, przez co pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przytulne.

Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie drewna w przypadku mebli. Drewno jest materiałem naturalnym i wprowadza ład oraz przytulność do każdego pomieszczenia.

Meble w sypialni

Sypialnia, jeśli ma być przytulna, nie powinna przytłaczać. Nie przesadzajmy z meblami oraz dodatkami. Centralnym punktem jest oczywiście łóżko. Powinno sąsiadować ono z szafką nocną, warto na przeciwległej ścianie postawić szafę, w której z kolei zmieszczą się wszystkie nasze ubrania oraz inne niezbędne nam rzeczy.

Zgromadzenie ich w jednym miejscu uporządkuje przestrzeń i sprawi, że sypialnia będzie wyglądała na bardziej zorganizowaną. Bałagan czy nieporządek nie sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi.

Dodatki do sypialni

Na samo łóżko możemy położyć miękkie oraz puszyste tkaniny. Warto tu zastosować poduszki w ciepłych kolorach, narzuty, a w oknie zamontować rolety rzymskie. Do przytulnej sypialni godny polecenia jest obity tkaniną zagłówek łóżka. Będzie stanowił ciekawą dekorację. Można się o niego wygodnie oprzeć i poczytać ulubioną książkę.

Podłogi i ściany

Do zagospodarowania pozostała nam jeszcze podłoga. Możemy tutaj wybierać pomiędzy drewnianą podłogą, która, choć surowa wprowadzi ciekawy kontrast między górą a dołem pomieszczenia lub wykładzinami.

Wykładziny mogą być wykonane z materiałów naturalnych lub syntetycznych. Te naturalne najczęściej wykonywane są z wełny owczej, bawełny, łodyg agawy, kokosu lub trawy morskiej. Ich wykorzystanie jest dużo bardziej wskazane niż tych syntetycznych. Na koniec musimy zająć się oświetleniem. Sypialnia jest jednym z tych miejsc, gdzie centralne główne oświetlenie nie jest konieczne.

Doskonale sprawdzą się tutaj kinkiety na ścianach, które mają tę zaletę, że dają rozproszone, bardzo delikatne światło. Kinkiety możemy także zamontować nad wezgłowiem łóżka, co pozwoli nam zrezygnować z lampki nocnej.

Jeśli wolimy tradycyjne rozwiązania, to doskonałym wyjściem jest kilka zróżnicowanych źródeł światła w postaci właśnie lampki nocnej i jednej lampy stojącej, która pełnić będzie role głównego źródła światła. W sypialni sprawdzą się też oczywiście świecie. I te duże płonące dużym jasnym płomieniem i te punktowe dające romantyczne oświetlenie.

Więcej inspirujących pomysłów na efektowną aranżację wnętrza sypialni znaleźć można na stronie https://sonito.pl/sypialnia/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here