Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Co gwarantuje sukces biznesu?

Każda działalność gospodarcza wymaga wykwalifikowanego zespołu pracowników, dobrego miejsca pod względem lokalizacji. Na udany biznes ma wpływ ma także umiejętne zagospodarowanie powierzchni lokalu przeznaczonego pod działalność.

Moda w zakresie fryzjerstwa

Na tapetę weźmiemy modę w obrębie fryzjerstwa, jednak nie zajmiemy się doborem modnej fryzury do kształtu twarzy, a zagospodarowaniem powierzchni typowego salonu fryzjerskiego. Dobre meble fryzjerskie to podstawa. Każdy szanujący się właściciel salonu będzie miał na uwadze wystrój wnętrza. Nie tylko umiejętności fryzjerów składają się na renomę salonu. Meble fryzjerskie również wiele powiedzą na temat salonu. W temacie takich mebli warto podkreślić, żeby zwracać uwagę nie tylko na wygląd mebla, ale przede wszystkim na jego funkcjonalność. Co nam po pięknej myjce, jeśli klient będzie czuł się na niej niewygodnie i sprawi mu to ból? Jeśli chodzi o meble fryzjerskie warto podążać za modą. Przejrzyjmy przykładowy katalog z nowościami meblowymi. Jaki kolor króluje niezależnie od pory roku? Biel. Biel to najdłużej utrzymujące się trend jeśli chodzi o meble i jeszcze długo zostanie niezastąpiony. Nasuwa się pytanie, dlaczego? Odpowiedź jest wybitnie prosta. Biel kojarzy się z czystością, schludnością. Każdy słownik przetłumaczy słowo biel na czystość, niewinność, coś nienaruszonego. Meble fryzjerskie w kolorze białym świetnie podkreślą luksus salonu. Będzie wydawał się przestronny i przejrzysty. Biały fotel do strzyżenia, biała myjka, białe szafki na kosmetyki, biała lada w recepcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu salon może wyglądać jak z katalogów. Niestety to nie koniec zagwozdki jeśli chodzi o meble fryzjerskie. Nie wystarczy wejść do salonu meblowego i wybrać wszystko w kolorze białym. Pierwszorzędną sprawą powinna być funkcjonalność. Nie oszczędzajmy na wyposażeniu. Meble fryzjerskie muszą być porządnej jakości, wykonane z wytrzymałych materiałów. Kiedy etap wyboru mebli już za nami, warto przemyśleć sprawę ich odpowiedniego ustawienia. Podstawą, jeśli chodzi o odpowiednie miejsce każdego mebla jest ustawienia lady recepcji w wejściu salonu. Dzięki temu zabiegowi klient od razu zostanie powitany szerokim uśmiechem właściciela salonu i natychmiast będzie mógł zapisać się na usługę. Dalej powinny stać fotele, a naprzeciw nich duże lustra w białej ramie, oświetlone dobrej jakości światłem. To sprawi, że każdy klient będzie mógł obserwować poczynania obsługującego go fryzjera. Za fotelami umieśćmy myjkę do włosów i pozostałe sprzęty takie jak suszarka. Warto zapewnić też wygodną kanapę, dla czekających na swoją kolej klientów salonu.

Ile kosztują meble fryzjerskie?

Ceny takich mebli mieszczą się od kilkunastu tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych. To dość rozległy przedział cenowy, w którym każdy przedsiębiorca znajdzie coś odpowiedniego do swego salonu ale także przyjaznego dla portfela. Nie zawsze cena = jakość, dlatego dbajmy, by salon zaopatrywać tylko u sprawdzonych i polecanych dystrybutorów mebli. Ważne, by służyły latami, wtedy inwestycja nam się zwróci po czasie. Po jakim czasie? To zależy od obrotów działalności, więc warto zaplanować wszystko w każdym calu. Perfekcja to klucz do sukcesu.

Biel gwarantuje sukces?
Niech nie zwiedzie Was częstotliwość powtarzania słowa biel w tym tekście. Co prawda to ważny aspekt tego tekstu, ale nie on gwarantuje sukcesu salonu fryzjerskiego ocenianego na postawie mebli. Każdy mebel, mimo pięknego koloru nie gwarantuje sukcesu jeśli będzie zaniedbany. Czystość to bardzo ważna cecha. Któż z nas skorzystałby z usług salonu gdzie na podłodze leżą włosy, szafki są okurzone, lustro pomazane a kanapa ubrudzona. To świadczy o właścicielu jak i o reszcie załogi pracowniczej. Jeżeli nie dbają o wyposażenie salonu, to nie zadbają też o włosy potencjalnych klientów. Takie wnioski na pewno nasuną się każdemu, kto choć raz korzystał z usług fryzjera.

Czy meble to podstawa?

Otóż nic bardziej mylnego! Fakt, dobre meble fryzjerskie to podstawa, ale dodatki są równie ważne. Warto zadbać, by utworzyć przyjazną i domową atmosferę, ale także zaprezentować salon z najlepszej strony. Jest to możliwe dzięki powieszeniu na ścianach prac autorstwa fryzjerów oczywiście w ramkach pasujących do ogólnej kolorystyki salonu. To zachowa spójność, a jednocześnie utwierdzi klienta w przekonaniu, że wybrał właściwy salon z profesjonalistami na czele. Dobrej jakości meble fryzjerskie sprawią, że klient poczuje się doceniony, ponieważ panuje przekonanie, że jeśli dbamy o rzeczy materialne, to tym bardziej o ludzi, którzy oddają się w nasze fryzjerskie ręce.

Bez planu ani rusz

Jeśli planujemy założenie salonu fryzjerskiego, zapanujmy budżet odpowiednio wcześniej. Nie kupuj byle czego, poczekaj aż Twoje finanse pozwolą na zakupienie dobrego wyposażenia.Dobre meble fryzjerskie może i są największym kosztem prowadzenia działalności w okręgu fryzjerstwa, jednak są inwestycją na lata. To właśnie one będą stanowić podstawę wizualnego sukcesu salonu. Dbaj, by były czyste, wypolerowane, nie leżały na nich przypadkowe rzeczy, a klient poczuje się bardzo doceniony i na jednej wizycie się nie skończy. To działania ze sobą ściśle powiązane. Dbanie o każdy najmniejszy szczegół może zapewnić nam sukces.

Ciężka praca popłaca

Zabierz się do pracy już dziś. Pomyśl, co można zmienić w już istniejącym salonie, lub jeśli dopiero go planujesz. Nie czekaj, każdy dzień jest na wagę złota. Dobrze prosperujący zakład fryzjerski jest w wyciągnięciu ręki, wystarczy zadbać o wnętrze, klienta a reszta potoczy się sama i zaplusuje w przyszłości zwrotem kosztów i napływającymi z każdej strony klientami. Nie ma nic bez ciężkiej pracy. Tylko ona gwarantuje sukces, a nie wbrew pozorom meble fryzjerskie, które tak często były wcześniej wymienianie. Wszystko zależy od Ciebie, wyciągnij wnioski już dziś. Może już niedługo będziesz właścicielem najlepszego salonu w mieście, którego wnętrze będzie ukazane w katalogach wyposażeniowych, którymi inspirowałeś się na początku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here