Lampy vintage - wiodący trend na 2019 rok

Nowatorskie aranżacje mieszkań i domów znacznie przybierają na swojej elegancji dzięki lampom vintage. Tego rodzaju lampy są wiodącym trendem roku 2019, są to lampy niezwykle oryginalne, nadające pomieszczeniu ciepłej i miłej atmosfery. Same lampy to bardzo ciekawe i oryginalne bryły, prawdziwe elegantki, nadające blask i dające nieco teatralnego zmysłu danym miejscom.

Jakie są lampy w stylu vintage?

Lampy vintage i retro to prawdziwe brylanciki, występują one w różnych kształtach, czasami są to niebanalne bryły a czasami prawdziwe lampy, kinkiety czy żyrandole rodem z lat 50 i 60. Udekorowanie mieszkania lampami vintage daje retro aranżację danej powierzchni mieszkalnej. Bez względu na to czy wykorzystamy do tego lampy stylizowane czy prawdziwe oryginalne.

Wśród tego rodzaju oświetlenia możemy wyróżnić:

– plastikowe, przezroczyste lampy,
– lampy stojące w typie reflektorów,
– lampy mosiężne,
– żyrandole wiatraki,
– lampy żarówkowe,
– emaliowane,
– witrażowe czy w typie steampunk.

Wiele lamp retro oferuje w swojej ofercie internetowy sklep z oświetleniem www.iluve.com. Na witrynie owego sklepu możemy spokojnie przejrzeć , w zaciszu domowym, całą ofertę i wybrać retro lampy, które będą pasować do naszego wnętrza.

Szaleństwo, spokój, elegancja i oryginalność

Oświetlenie w stylu industrialnym zaskakuje swoją różnorodnością i wielorakością barw. W zależności na jaki rodzaj lampy czy żyrandola zdecydujemy się, w takim stylu postawimy kropkę nad i w danym rodzaju aranżacji wnętrza. Każdy rodzaj lampy daje coś innego.

Lampy plastikowe

Plastikowe lampy wykonane są ze specjalnego tworzywa, czarują swoimi opływowymi kształtami i nadają pomieszczeniu wiele lekkości.

Lampy wiatraki

Kiedyś uważane za totalny kicz, dzisiaj są jednym z trendów oświetlenia 2019 roku, ponadto ważną rolę spełnia tutaj wiatrak, który niejednokrotnie przejmuje rolę wentylatora.

Ciężkie mosiężne lampy

Przykład tych lamp doskonale nadaje się do wnętrza, w którym króluje mosiądz, cyna i złoto. Charakterystyczne ciężkie lampy vintage można powiesić nad stołem na łańcuchach lub oryginalnych wieszakach, zawsze w towarzystwie.

Lampy witrażowe

Zwolennicy elegancji sięgną po piękne witrażowe lampy stawiając je na blacie biurka lub szafki. Lampy dają światło w odcieniach żółci, znacznie ocieplają pomieszczenie, w którym się znajdują i są przy tym bardzo urokliwe.

Lampy reflektory

Dla amatorów kina i planu filmowego ciekawą propozycją mogą być lampy w stylu vintage w formie reflektorów. Takie lampy mają dopracowane wszystkie swoje szczegóły, mają bardzo zgrabne kształty i są ogromną ciekawostką oświetleniową.

Więcej propozycji oświetlenia w stylu industrialnym znajdziesz na stronie https://iluve.com/oswietlenie-styl-industrialny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here