Meble do łazienki - jakie powinniśmy wybrać?

Łazienka jest tego rodzaju pomieszczeniem, w którym powinniśmy zadbać przede wszystkim o to, aby była ona funkcjonalna. Musimy jednak wiedzieć, że nie zawsze jest tak, iż wszystko, co będziemy chcieli umieścić w łazience – zarówno jeśli chodzi o meble, jak również o stałe elementy wyposażenia łazienki – w tym także i te sanitarne, muszą zwyczajnie pasować do łazienki. Szczególnie w przypadku małych łazienek, może stanowić to swego rodzaju problem. Jak jednak wybrać meble do łazienki, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale też aby w znaczącym stopniu poprawiały one wygląd naszej łazienki? Na co powinniśmy w tym aspekcie zwrócić największą uwagę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie Państwo w naszym poniższym artykule. Nie możemy bowiem bagatelizować kwestii związanej z wyborem mebli do łazienki. One także decydują nie tylko o jej ostatecznym wyglądzie, ale też i o tym, czy taka łazienka będzie w pełni funkcjonalna.

Przede wszystkim – obowiązkowe wyposażenie łazienki

To, na co w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o dobór mebli do łazienki, to właściwe jej skomponowanie. Nie możemy bowiem dopuścić do sytuacji, w której meble do łazienki będziemy kupowali w momencie, kiedy już praktycznie całą łazienkę będziemy mieli zaplanowaną i dopiero wtedy, będziemy starali się dobrać do niej meble. Projektowanie łazienki, musimy wykonywać w taki sposób, aby wszystkie jej elementy były do siebie jak najlepiej dopasowane. Tylko w taki sposób, będziemy w stanie odpowiednio zadbać o jej elegancki i funkcjonalny wygląd. Dlatego też, kiedy rozważamy elementy, które naszym zdaniem są konieczne do urządzenia łazienki, nie możemy skupiać się tylko i wyłącznie na urządzeniach sanitarnych. Warto jest zatem zaplanować, gdzie powinna znaleźć się szafka, na co zwrócić uwagę przy umieszczeniu w łazience półek, gdzie ustawić lustro. To wszystko będzie miało kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o prawidłowe zaplanowanie tego, jak powinna wyglądać nasza łazienka. Jeśli jednak chodzi o kwestię dotyczącą mebli do łazienki, to nie jest to wszystko. Samo zaplanowanie rozmieszczenia mebli, jest zaledwie pierwszym etapem, jeśli o to chodzi.

Po drugie – zależność pomiędzy wielkością łazienki a kolorem mebli

To, co także jest jedną z najbardziej kluczowych kwestii, to ta związana z kolorystyką mebli łazienkowych. Nie zawsze jednak jesteśmy świadomi, że kolor naszych mebli w łazience, w dużej mierze może być zależny od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy. Poza tym, prawdą jest że cały czas funkcjonuje taki stereotyp, który zakłada, że meble do łazienki powinny być białe. Rzeczywiście, białe meble do łazienki to takie, które występują zdecydowanie najczęściej. Nie oznacza to jednak, że to jedyne rozwiązanie jakie mamy, jeśli chodzi o wybór mebli łazienkowych. Jeśli dla przykładu, dysponujemy bardzo dużą łazienką, mamy całkiem szerokie pole możliwości, jeśli chodzi o kwestie związane z jej aranżacją, spokojnie możemy pozwolić sobie na zakup mebli do łazienki w innym kolorze, niż tak bardzo popularny biały. Biel jest jednak kolorem, który odznacza się niezwykle dużą uniwersalnością. Co za tym idzie, jesteśmy w stanie bez najmniejszego problemu dopasować takie meble np. do łazienki w stylu prowansalskim. Warto jest mieć taką kwestię na uwadze, szczególnie, jeśli np. bardzo zależy nam na oryginalnym i stylowym wyglądzie naszej łazienki. To jednak nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o szeroko pojmowaną aranżację łazienki a także wybór najlepszych mebli, które będą się w niej znajdowały. Na co jeszcze powinniśmy zatem zwrócić uwagę?

Materiał, z którego wykonane są meble do łazienki

Nie bez znaczenia jeśli chodzi o meble łazienkowe, jest materiał, z którego zostaną one wykonane. Kiedyś, funkcjonowało przekonanie, że meble łazienkowe absolutnie powinny być wykonane z płyt, nie zaś z litego drewna. Lite drewno było passe, kojarzyło się nam ze staromodnymi łazienkami w domach naszych babci. Trend ten jednak zanika. Coraz więcej osób, które noszą się z zamiarem przeprowadzenia remontu w łazience, rozważa wdrożenie do niej mebli wykonanych właśnie z litego drewna. Często są to nawet meble, które wykonywane są na specjalne zamówienie. Skąd się jednak bierze taka moda? Przede wszystkim, musimy szczególnie podkreślić fakt, że meble wykonane z litego drewna są trwalsze i znacznie lepiej prezentują się w łazience. Aspekt ten ma znaczenie, szczególnie jeśli chcemy urządzić łazienkę w bardzo konkretnym stylu. Co więcej, coraz więcej osób decyduje się na meble drewniane do łazienki z jeszcze innego powodu. Chodzi o ich odporność na wilgoć. Jeśli meble łazienkowe, które wykonane są z drewna, zostaną w odpowiedni sposób zabezpieczone przed wilgocią, z reguły będą nam w stanie posłużyć znacznie dłużej, niż meble, które wykonywane są np. z płyt. Musimy jednak pamiętać, że nie tylko meble drewniane cieszą się bardzo dużą popularnością, jeśli chodzi o te, które wybierane są do łazienki. Nie mniejszą popularność, szczególnie w przypadku aranżacji bardzo współczesnych łazienek, zyskują meble z połyskiem.

Lśniące meble z połyskiem do łazienki

Jeśli chcemy aby nasza łazienka wykonana była w nowoczesnym stylu, nie możemy pominąć tutaj kwestii związanej z wyborem mebli, które podkreślą ten styl. Najlepiej sprawdzą się tutaj meble z połyskiem. Nie muszą być jednak one białe – wprost przeciwnie. Im bardziej kolorowe, im lepiej dopasowane do ogólnego wystroju łazienki, tym większa szansa, że zachowamy nie tylko oryginalny jej wygląd, ale też z całą pewnością uda nam się zadbać o funkcjonalność. Zanim jednak zdecydujemy się na meble do łazienki wykonane z płyt błyszczących, warto jest dowiedzieć się, w jaki sposób powinniśmy o nie dbać, aby zwyczajnie się nie zniszczyły. Zdecydowanie nie powinniśmy do czyszczenia mebli z połyskiem stosować gąbek, czy popularnych druciaków. Meble do łazienki z błyszczącymi frontami, są bowiem bardzo delikatne. W związku z tym, warto jest zadbać także o zastosowanie jak najdelikatniejszego środka czystości, który nie zniszczy ich powłoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here