Pokój nastolatka- meble młodzieżowe

Wiele osób wzdycha głęboko gdy ktoś ich zapyta o dzieci w wieku nastoletnim. To fakt, nikt tak jak nasze nastolatki nie przyprawia naszego serca o palpitację, a ich pomysłowość chyba nie zna granic. Oczywiście każdy z nas był kiedyś młody i miał głupie pomysły. Wtedy nie postrzegaliśmy ich w ten sposób, a raczej jako coś niesamowicie fajnego, co zaimponuje znajomym a z nas zrobi popularne osoby w grupie. Dobrze, ze te czasy dawno minęły, a my „wyrośliśmy na ludzi” z poważną karierą, mieszkaniem, rodziną i dziećmi.
Ale małe dzieci szybko dorastają, aby stać się zbuntowanymi nastolatkami. Można próbować zrozumieć nastolatki ale nie jest to takie proste. Mają swój świat, wolą otaczać się znajomymi i z nimi spędzać czas zamiast ze swoimi rodzicami, co jest oczywiście zrozumiałe. Jeśli jednak chcemy im się w jakiś sposób przypodobać, podczas remontu mieszkania wyjątkowo przyłóżmy się do odświeżenia ich pokoju.
Białe meble młodzieżowe znajdziemy zarówno w salonach meblowych w dużych galeriach handlowych, ale możemy zajrzeć także na strony internetowe mniej lub bardziej popularnych sklepów. Może uda się nam wyłowić w internetowej sieci prawdziwe perełki, które zachwycą naszą nastoletnią córkę lub syna.
Kiedy przystępujemy do remontu pokoju naszej nastoletniej pociechy powinniśmy najpierw usiąść z nią lub z nim w celu dokładnego przedyskutowania wszystkich aspektów tego przedsięwzięcia.
Warto zaparzyć sobie wtedy herbatę, przygotować jakiś smakołyk do pochrupania i w sympatycznej atmosferze przystąpić do planowania. Jako mądrzejsi o dojrzalsi dorośli musimy nastawić się na to, że nie będzie to rozmowa jak równy z równym, jak dwoje czy troje spokojnych ludzi mówiących rzeczowo o planowanych zmianach. Nastolatki są często nadpobudliwe a wiele zwrotów odbierają jako atak na swoją osobę. Starajmy się więc prowadzić rozmowę rzeczowo i stanowczo, ale nie napastliwie. Nie narzucajmy swojego zdania, dajmy się wypowiedzieć dzieciom. Co należy omówić krok po kroku?
Po pierwsze- ściany. Co do koloru zapewne trudno będzie dojść do kompromisu. Nastolatki z zasady są nonkonformistami, więc musimy liczyć się z tym, że rozmowa może przyjąć następujący obrót: nasze zdanie- atak, nasze pytanie= płacz i krzyk, nasza sugestia- atak, i ta w kółko.
Bądźmy więc otwarci ale nie ulegajmy wszystkim pomysłom szalonego nastolatka. Nie zdziwmy się wiec, że w kwestii doboru koloru na pierwszym miejscu może pojawić się czarny. Nastolatki, zwłaszcza te zbuntowane lubią słuchać mocnej muzyki, ubierać się na czarno, malować wulgarnie i mrocznie, więc kolor czarny zapewne jako pierwszy pojawi się w pomysłach. Niby zaskoczenie, ale jednak nie do końca. Co zrobić w takiej sytuacji? Ustąpić, ale częściowo. Powiedzmy, ze oczywiście nie będzie problemem pomalowanie jednej ściany na czarno, kiedy pozostałe trzy będą w jasnym odcieniu. Wbrew pozorom taka kombinacja może być bardzo udana i dość ekskluzywna. Nie starajmy się namawiać na jakieś tapety w kwiatki czy inne dekoracje. Obrazów raczej też nie przeforsujemy. Ale czarna ściana będzie naszym ukłonem w stronę zrozumienia naszego zbuntowanego nastolatka. Do nie dobierzmy na przykład złamaną biel na pozostałych trzech ścianach, tak aby stworzyć optycznie dość przestrzenne pomieszczenie.
Kiedy już uda się nam dojść do jakiegoś porozumienia w sprawie ścian, kolejny etap to oświetlenie. Do nauki oczywiście potrzeba jasnego światła, aby nasz nastolatek nie zepsuł sobie wzroku. Górny żyrandol jest jak najbardziej na miejscu, może być nawet w ciemnych barwach, aby ładnie korespondował z jasnymi ścianami. Jeśli mamy taką możliwość, zainstalujmy na ścianie w pobliżu łóżka pasujący do wystroju i żyrandola kinkiet, który będzie dodatkowym źródłem światła. Warto pamiętać o tym, że nastolatki lubią uczyć się oraz odrabiać lekcje siedząc na łóżku, a więc zdecydowanie w tym miejscy warto postawić na dodatkowe oświetlenie.
Meble to zazwyczaj mniejsza batalia, zwłaszcza jeśli powiemy, że kupimy je w Ikea. Białe meble młodzieżowe są obecnie szalenie popularne i idealnie wkomponują się w każde wnętrze. Ładne, proste i funkcjonalne meble składające się z kwadratowych lub prostokątnych modułów kupimy praktycznie w każdym sklepie meblowym, a także online, a więc w wolnej chwili prześledźmy strony internetowe i zdecydujmy się na jakieś niedrogi egzemplarz. Ze względu na swoją popularność białe meble młodzieżowe nie są obecnie drogie, dlatego warto się nad nimi zastanowić. Ich dodatkową zaletą jest możliwość zmiany koloru. Biały jako kolor bazowy będzie idealną podkładką pod każdy inny odcień, a nasz nastolatek na pewno wpadnie na wiele ciekawych pomysłów, jak zmienić wygląd sieciowego mebla w coś bardziej autorskiego.
Również w sklepie Ikea warto zakupić nowoczesne i funkcjonalne biurko, które posłuży przez wiele lat. Dziś może pełnić funkcję biurka,a za kilka lat możemy wykorzystać je jako stół w ogrodzie czy stół pod kwiaty w oranżerii. Pomysłów oczywiście zapewne nam nie zabraknie.
Jeśli biurko jest duże i nowoczesne na pewno będzie chętnie wykorzystywane przez naszego nastolatka. W centralnym miejscu można umieścić monitor komputera lub laptop, z boku lampkę nocną i głośnik, oczywiście musi być też miejsce na przybornik i książki. Najlepiej wybrać biurko w jednym z trzech popularnych odcieni- białe, czarne lub w naturalnym kolorze drewna. Każdy z nich idealnie wkomponuje się w powyższy opis pokoju naszego nastolatka.
Kiedy po kilku latach nasz nastolatek dorośnie, wyprowadzi się z domu lub wyjedzie na studia do innego miasta, jego pokój będziemy mogli przerobić według naszego uznania. Białe meble młodzieżowe zainstalowane w nim dla potrzeb naszego dziecka na pewno będą mogły pełnić różne funkcje w naszym domu. Remonty przeprowadza się zazwyczaj raz na kilka lat, warto więc przy zakupie kierować się zasadą „mniej znaczy więcej” oraz taką, że klasyka zawsze się obroni.
Pamiętajmy, aby ładnie urządzone wnętrze nie przytłaczało ilością znajdujących się w nim rzeczy, a wydobywało charakter i prawdziwe informacje o mieszkańcu tego pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here