Płytki ryflowane

Wśród niezliczonych możliwości stylizacji wnętrz, producenci prześcigają się w kolejnych ciekawych pomysłach przy produkcji elementów wykończeniowych. Na rynku znajduje się wiele efektownych rozwiązań, którymi warto zainteresować się podczas remontu czy budowy wnętrz. Płytki są istotnym elementem gdyż wpływają nie tylko na wygląd, ale również na komfort i bezpieczeństwo poruszania się po pomieszczeniu.

Wskazane jest wybieranie odpowiednich elementów w oparciu o wymagania i oczekiwania. Płytki ryflowane dzięki swoim odpowiednim właściwościom pozwalają na wiele więcej niż zwyczajne gładkie płytki. Szorstka powierzchnia nada się idealnie wszędzie tam gdzie niepożądana jest śliska podłoga. Oprócz antypoślizgowych właściwości taki rodzaj płytek nadaje również ekskluzywny charakter każdemu wnętrzu, czyniąc je jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Ryflowanie na wiele sposobów

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom użytym przy produkcji, płytki ryflowane mogą być wykonane na wiele sposobów. Spośród najbardziej popularnych na wyróżnienie zasługują te o symetrycznych kształtach, które wnoszą wysokie odczucia estetyki dla osób znajdujących się w pomieszczeniu. Dla osób gustujących w bardziej nieregularnym wzornictwie również znajdą się odpowiednio przygotowane płytki ryflowane. Ryflowanie będzie odpowiednie również wtedy, kiedy chcemy przy użyciu mniejszych kosztów i przy dłuższej trwałości otrzymać efekt wizualny, który bardzo przypomina wysokiej jakości drewno.

Mądry wybór na lata

Zwyczajne gładkie płytki pomimo częstego wyboru przez klientów nie są wolne od wad. Na płaskiej powierzchni bardzo widoczne stają się wszelkie niedoskonałości i uszkodzenia wynikające z użytkowania płytek, które z czasem pojawiają się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego jak intensywnie będzie ono eksploatowane. Jeśli posiadamy zwierzęta domowe to gładkie płytki również mogą zostać przez nie szybko uszkodzone sprawiając, że cała praca i koszta włożone w przygotowanie wnętrza zostaną zmarnowane. Między innymi w kontrze do takich problemów powstały płytki ryflowane. Łatwo zauważyć korzyści płynące z posiadania płytek, których powierzchnia nie jest aż tak nietolerancyjna na zabrudzenia czy uszkodzenia. Jak dobrze wiemy poza efektem wizualnym równie ważna jest trwałość, która w przypadku płytek ryflowanych zdaje się być znacznie większa. Jeśli nie przewidujemy remontów co kilka lat, natomiast zależy nam na równie wysokich wrażeniach wizualnych i poczuciu komfortu nawet po dłuższym czasie użytkowania, to bez wahania wybierajmy właśnie ten rodzaj płytek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here