Ściany do bialych mebli

Każdy, kto robił remont, wiele potrzeba na to pieniędzy, czasu i energii. Dobrze jest wcześniej zaplanować zmiany, których będziemy dokonywać. Śmiało można powiedzieć, że bez odpowiedniego rozplanowania miejsca i przestrzeni nie odniesiemy sukcesu i efekt końcowy może nie spełniać naszych oczekiwać.

Remont to ważne przedsięwzięcia, które pochłonie też sporo naszych nerwów. Najlepiej byłoby na jego czas wyjechać, ale nie zawsze jest to możliwe, ponadto nie zawsze mamy zaufanie do ekipy remontującej. Ostatnio modnymi rozwiązaniami są białe meble zarówno w kuchni, jak i pokojach. Biel to bardzo tradycyjny kolor, który pasuje do wielu miejsc. Coraz częściej kupujemy meble lakierowane na wysoki połysk. Wtedy wnętrze wygląda bardzo elegancko. Jeśli dołożymy do tego lustra, gładkie ściany i klasyczne dodatki, rezultat może przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Biel to też kolor świętości, kojarzy się nam z perfekcją. W miejscach, w których oczekujemy wysokiego standardu pełnionych usług, również króluje i dominuje kolor biały.

Społeczeństwo pokochało go za jego uniwersalizm. Pasuje do naprawdę wielu miejsc. Niektórzy jednak wybierając jasne meble, zastanawiają się jakie ściany do białych mebli będą pasować idealnie. Zwykle chcemy, że by rezultat był jak najpiękniejszy. Dobrym pomysłem jest oglądanie katalogów, z których możemy czerpać inspirację. Kiedy udamy się do sklepu meblowego jest za późno na dylematy. Wtedy warto już wiedzieć, czego konkretnego szukamy.

Warto nastawić się na szarość i kolor siwy, są to bardzo modne odcienie, nie tylko we wnętrzach, ale również jako odcień garderoby. Jest to kolor niezwykle elegancki, który doskonale się wkomponowuje w przestrzeń. Pasuje do niego dosłownie wszystko. Jeśli wybierzemy jasną szarość, białe meble będą wyglądały bardzo pięknie. Wszystko razem stworzy atmosferę prawdziwej harmonii, ładu oraz porządku.

Pamiętać, jednak należy, że jeśli decydujemy się na jasne wnętrza musimy spodziewać się tego, że kurz będzie bardzo widoczny, biel daje poczucie nieskazitelności i wymaga tego, żeby utrzymywać nienaganną czystość. szczególnie trudne może być to w wypadku rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami domowymi. Dzieci potrafią narobić wiele szkód i nawet jeśli mówimy, że narzucimy pewną miarę dyscypliny, jej egzekwowanie może nie być łatwe, ponieważ maluch nawet nieświadomie może porobić rysy czy ślady na ścianach i meblach. Jeśli więc zależy nam na nieskazitelnym wnętrzu, warto zastanowić się, czy nie odłożyć remontu na czas, kiedy dziecko trochę podrośnie, zyska pewną miarę samodzielności i będzie rozumiało, zenie wolno nic niszczyć, a bawić należy się głównie w swoim pokoju. Ciężkie jest to zrobienia, wie o tym każdy kto posiada małe dzieci. Rzecz przecież nie polega na tym, aby im wszystkiego zabronić. Warto się zastanowić, jak to rozegrać żebyśmy się później nie denerwowali, ale byli zadowoleni z naszego wnętrza.

Dom to najważniejsze miejsce, chcemy czuć się w nim idealnie i nie lubimy, kiedy ktoś nie przestrzega norm, które w nim ustalamy, ale pamiętać, należy, że mieszkanie to nie muzeum i warto zrozumieć, że nie chodzi tylko o to, aby w domu nieustannie sprzątać i pilnować porządku niczym żołnierz. Taką tendencję mają niektórzy ludzie. Chcą oni się pięknie prezentować na zewnątrz. Widać to po ich ubiorze i po mieszkaniu, które mają.

Niektóre osoby zdecydowały się na kontrast i do białych mebli dobrali ciemny kolor ścian, czyli czarny. Jest to rozwiązanie godne rozważenia, ale na pewno nie na wszystkich ścianach. Może ono bowiem sprawić, że nasze wnętrze będzie zbyt bure i ponure, tak samo czerwień, może się okazać zbyt intensywnym kolorem. Nawet jeśli bardzo lubimy żywe kontrasty i przeciwieństwa barw oraz intensywne odcienie znacznie lepiej jest postawić na jasne tony. W mieszkaniu musimy przede wszystkim wypoczywać, a żywe kolory możemy stosować w ubiorze. Trzeba pamiętać, że wzrok się męczy, dlatego dobrze mieć zielone ściany, ponieważ dowiedziono, że patrząc na kolor zielony nasz wzrok odpoczywa. Dobrze jest dlatego dużo przebywać na świeżym powietrzu.

Ściany stanowią ważny element wnętrza i nie należy bagatelizować ich wyglądu. Niektórzy często je malują i zmieniają wystrój. Jeśli jednak wybierzemy kolory dość uniwersalne szybko się nimi nie znudzimy,. Zawsze można pozmieniać dodatki, a podstawa zostaje taka sama.

Kiedyś modne były wzory na ścianach na przykład malowane wałkiem lub barwne tapety. Nie można powiedzieć, że ta moda zmieniał się całkowicie i już nikt tak nie robi. Są bowiem wnętrza, gdzie wygląda to bardzo ładnie. Przyznać jednak trzeba, że prostota zawsze wygrywa i stanowi cel, do którego większość z nas dąż. Żywe barwy i odcienie oczywiście mogą być popularne i czasami są ciekawym akcentem, ale jeśli jest ich za dużo pokój nie będzie wyglądał dobrze, a raczej kiczowato i męcząco.

Na wszelkiego rodzaju ekstrawagancje można sobie pozwolić nikt tego nam nie zabroni. Warto się jednak zastanowić, które miejsce w mieszkaniu wygospodarować na taką twórczość. Może właśnie potrzebujemy się wyrazić przez takie zabiegi i chcemy, żeby inni dostrzegli drzemiący w nas entuzjazm. Oczywiście może jest w nas dusza artysty i raczej nudzimy się nudnymi i przewidywalnymi rozwiązaniami. Warto wtedy zmienić coś i poszukać elementów, które dobrze oddadzą nasze potrzeby. Duże pole do popisu jest w dodatkach i ozdobach, takich jak doniczki, obrazy, fotografie, świeczniki.

Tutaj można poszaleć i wybrać to, co nam się na najbardziej podoba. Do białych mebli pasują również granaty. Jest to bardzo eleganckie połączenie. Można też spróbować z jasnym niebieskim, czyli błękitem, choć jest to bardzo mroźne połączenie i może być zbyt chłodne. Jeśli lubimy zielenie, dobrze do białych mebli będzie wyglądało połączenie drewnianych elementów i zielonych ścian. Wart poszukać takich inspiracji w internecie. Nie warto ryzykować ze ścianami zbyt brązowymi czy różowymi, ponieważ może to wyglądać źle.

Warto postawić na drewniany dodatki, które zawsze są na czasie. Budują bardzo przyjemny klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here