Stylowe łóżka piętrowe dla Twoich pociech

Łóżko piętrowe jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy głowią się nad tym jak pomieścić dwa łóżka dla swoich pociech w jednym małym pomieszczeniu, chcą zaoszczędzić miejsce lub po prostu sprawić frajdę swoim dzieciom. Doskonałym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe – zajmuje miejsce jednego łóżka osobowego, podczas kiedy w rzeczywistości ma dwa łóżka. Dodatkowo bardzo często pod dolnym tapczanem jest kilka szufladek lub jedna szuflada na szerokość łóżka, która jeszcze bardziej pozwala na oszczędność miejsca w pokoju.

Łóżko piętrowe spełnia jeszcze jedną dodatkową opcję – rozrywkową, bo któż z nas za dziecka nie marzył o łóżku piętowym, na którym można zarówno spać, jak i się bawić?

Podczas wyboru łóżka warto jednak brać pod uwagę również kwestię praktyczną, jak choćby fakt, że dzieci rosną jak na drożdżach i z tego powodu polecany jest wybór większego łóżka, by dłużej cieszyło.

Łóżka piętrowe dla dzieci

Kolejną bardzo ważną rzeczą, nad którą trzeba pomyśleć jest bezpieczeństwo. Łóżko, a zwłaszcza drabinki powinny być wykonane stabilnie i z materiału nieślizgającego się, np. drewno lub metal Natomiast niezabezpieczony szczebelkami górny tapczan grozi upadkowi na sam dół – dlatego, należy zwrócić uwagę, by takie zabezpieczenie się znalazło.

Łóżka piętrowe powinny mieć również odpowiednią wysokość. Przede wszystkim trzeba uważać na niskie pomieszczenia, by przypadkiem zaspane dziecko śpiące na górnym tapczanie wstające w nocy do łazienki nie uderzyło głową o sufit, a dziecko śpiące na dole nie uderzyło o górny tapczan – pierwsze łóżko powinno być na wysokości 40 cm, a drugie około metr wyżej od pierwszego.

Stylowe łóżka piętrowe dla dzieci dzielą się na kilka rodzai:

1. Drewniane łóżka piętrowe – są to standardowe łóżka dwupiętrowe wykonane z drewna pomalowanego na klasyczne koloru bieli, brązu, czerni.
2. Łóżka metalowe – podobne do drewnianych, są jednak bardziej wytrzymałe.
3. Futon – jest to łóżko, które umożliwia wysunięcie z dolnej szufladki drugiego materacu, dolny tapczan może być również wysuwany.
4. Kształt L – łóżka są ustawione prostopadle do siebie dając efektowny i oryginalny efekt
5. Bajkowe łóżka piętrowe – zdecydowanie najbardziej pożądane i lubiane łóżka wśród dzieci będące również godnym skarbem, każdej księżniczki, księcia czy futbolisty. To łóżka, które są uformowane na zamki lub zaprojektowane różnymi motywami np. piłki nożnej czy ulubionych postaci z bajek.

Producenci i projektanci prześcigają się w pomysłach i ciekawych rozwiązaniach, by sprostać oczekiwaniom rodziców i ich pociech. Wybór na rynku jest ogromny, wystarczy się rozejrzeć, by znaleźć idealne łóżko dla całej rodziny.

Więcej: https://meblujdom.pl/71-lozka-pietrowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here