Szklane stoły. Delikatne piękno

0
1378

To przedmioty nadają wnętrzom ciepła oraz stylu. Stół, krzesła, wersalka lub fotele są najczęściej największymi elementami wewnątrz naszych pomieszczeń. Dzięki temu rzucają się w oczy a reszta mebli musi zostać dopasowana do nich. Wykorzystanie szkła to stylowe rozwiązanie nadające nowoczesnego designu. Czy warto?

Stoły szklane

Szkło wygląda bardzo elegancko. Oczywiście nie tylko na stołach. Pasuje ono wszędzie. Dlatego pojawia się na szafkach, na telefonach oraz oczywiście na stolikach. Stół z blatem szklanym sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne, bo w końcu nic nie zasłania nam widoku. Niestety szkło posiada również pewne wady.

Ostrożnie należy podchodzić do szklanych blatów wszędzie tam, gdzie są dzieci. Może się okazać, że dzieci podczas zabawy zbiją taki blat a jednocześnie, co gorsze, mogą sobie zrobić przy tym krzywdę. Jest to najważniejsze w przypadku mebli, których niemal cała powierzchnia wykonana jest ze szkła.

Piękno i styl

Stoły ze szklanym blatem wyglądają naprawdę świetnie! Nowoczesny powiew dla każdego mieszkania oraz fakt, że bardzo łatwo wpasowują się w każdy inny styl. Sprawia to, że są bardzo często wybierane do wnętrz jako stoliki kawowe. Pomysły aranżacji takich mebli są doprawdy bardzo różne a producenci sprytnie wykorzystują swoje doświadczenie. W zależności od zastosowanego kształtu, bardzo łatwo je wpasować do każdego pomieszczenia. Szkło również może być zabarwione i wykonane w sposób półprzezroczysty, dzięki czemu połyskliwa tafla będzie wyglądała dużo poważniej.

Trzeba dbać

O szkło trzeba dbać. Może się ono porysować a rysy takie z pewnością będą widoczne. Decydując się na takie rozwiązanie musimy mieć świadomość, że podkładki pod szklanki będą obowiązkiem. Również częste przecieranie powierzchni szkła będzie musiało wejść w nawyk. Na szkle jak na żadnej innej powierzchni widać kurz i każde zabrudzenia. Chcąc sprawić, żeby całość wyglądała zachęcająco musimy zadbać o jej wygląd. Wyjątkowy mebel dla każdych zastosowań wymaga zmiany przyzwyczajeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here