Urządzamy nasz salon

Czasem mamy wrażenie, że w pewnym wieku wszystko kręci się zarówno wokół naszego mieszkania, jak i pracy oraz jedzenia. Bo tak naprawdę to albo siedzimy w naszym domu oglądając telewizję czy śpiąc, albo przygotowujemy i pałaszujemy nasze ulubione potrawy, albo przemieszczamy się do pracy, w której spędzamy co najmniej czterdzieści godzin tygodniowo gapiąc się w monitor komputera, pisząc dokumenty, klikając, wysyłając i tym podobne. I tak naprawdę wygląda życie większości z nas. Kiedyś może inaczej sobie je planowaliśmy, chcieliśmy podróżować, odwiedzać nieznane wyspy i poznawać nowe państwa. Dziś jednak wiemy, że aby to robić, musimy ciężko pracować na chwilowe wakacje. Wszystkie wyjazdy, szczególnie te dalekie, kosztować mogą fortunę. Aby wiec kupić bilety lotnicze, zarezerwować hotel, móc zjeść w lokalnej knajpce i zaopatrzyć się w jakieś pamiątki, musimy sumiennie pracować i jeszcze sumienniej odkładać pewną część pieniędzy na te dwa lub trzy tygodnie wakacji w roku.
Dlatego należy tak pięknie zaaranżować swoje mieszkanie, aby móc każdego dnia odpoczywać też w jego wnętrzu. Oczywiście relaks w swoim salonie raczej nie będzie przypominał leniwego popołudnia na Bali upływającego pod znakiem masaży i picia białej herbaty, ale również może nam przynieść ukojenie po ciężkim i stresującym dniu.
Meble wypoczynkowe do salonu to ciężki wybór. Dla niektórych to kilka tygodni oglądania, sprawdzania, przymierzania, a i tak do końca nie będą mieli pewności, że ostateczny wybór jest tym idealnym. Cóż, rzadko kiedy widząc kanapę na stronie internetowej możemy krzyknąć na cały głos, że mamy oto nasz ideał i nigdy nie chcemy go zmienić. Na co więc zwrócić uwagę i czym się kierować wybierając meble wypoczynkowe do salonu?
Kupując meble wypoczynkowe do salonu zdecydujmy się najpierw na ich ilość, podyktowaną oczywiście metrażem naszego pomieszczenia.
Dla niektórych jedna nieduża kanapa lub sofa będzie wystarczająca, gdyż nic więcej nie zmieści się do salonu. Niektórzy, posiadający przestrzenne wille na pewno wybiorą piękny narożny mebel z dodatkowymi fotelami i nowoczesnym szezlongiem. Nie ma więc jednego idealnego rozwiązania dla wszystkich. Musimy realnie ocenić możliwości zagospodarowania przestrzeni w naszym salonie i mając to na względzie powinniśmy udać się do kilku salonów meblowych aby porównać dostępne tam egzemplarze.
Starajmy się nie kupować mebli pierwszego dnia. Nawet jeśli któreś wydają się nam szczególnie piękne i atrakcyjne cenowo. Nie należy pochopnie podejmować takich decyzji, tym bardziej, że meble w salonie niejednokrotnie będą nam służyć wiele lat. To dość wysoki wydatek, dlatego należy do niego podejść racjonalnie.
Jeśli wpadnie nam w oko wyjątkowo wysublimowana sofa, którą gotowi jesteśmy kupić już w tej chwili- wyjdźmy ze sklepu, przewietrzmy się i ochłońmy. Po kilku minutach wróćmy, raz jeszcze się do niej przymierzmy, osiądźmy, połóżmy się na niej, rozciągnijmy. Jeśli wciąż tak samo się nam podoba- możemy przywołać sprzedawcę i zarezerwować ją na kilka dni. Jest to usługa często bezpłatna, a daje nam kilka dni na zastanowienie się lub zebranie odpowiednich funduszy. Nie powinniśmy jednak spoczywać na laurach już w pierwszym sklepie. Odwiedźmy co najmniej 3 dla samego porównania oferty. Może się okazać, że wymarzona przez nas sofa jest także w kolejnym sklepie i do tego tańsza o dziesięć procent! Przy wysokich cenach mebli do salonu dziesięć procent to naprawdę dużo.
Wybierając meble wypoczynkowe do salonu zwróćmy szczególną uwagę na obicia, czyli na materiał, jakim powleczone są meble. Niektórzy kierują się tylko kolorem i ewentualnie fakturą, a to przecież jakość i grubość materiału decyduje o tym, czy długo nam posłuży w nienagannym stanie.
Czasem widzimy na wystawie piękną kanapę w białym obiciu. Z dodatkami zaaranżowanymi na luksusowe wnętrze wygląda niesamowicie i od razu postanawiamy ją zakupić, wydając przy tym niemałą fortunę. Po kilku tygodniach w naszym mieszkaniu kanapa w niczym nie przypomina tej ze sklepowej wystawy- dziecko wylało na nią sok marchewkowy, mąż zachlapał ją czerwonym winem, a pies wskoczył z brudnymi łapami po spacerze i zostawił wiele śladów.
Zanim więc damy się ponieść chwilowemu uniesieniu, pomyślmy racjonalnie, czy taka kanapa sprawdzi się w naszym mieszkaniu. Jeśli mamy małe dziecko, psa, kota czy inne zwierzęta- lepiej zrezygnujmy z bieli, beżów czy innych jasnych kolorów. W takich wnętrzach warto postawić na stonowaną klasykę- wszystkie odcienie szarości, granat czy butelkowa zieleń idealnie dopełnią wnętrze z wieloma domownikami.
Do wymarzonej kanapy i foteli powinniśmy jeszcze dobrać stolik, aby tym samym stworzyć idealne miejsce wypoczynkowe dla całej rodziny. Wylegując się wygodnie na kanapie lub siedząc w swoim ukochanym fotelu z książką warto postawić na stoliku kubek z gorącą kawą, świeczkę o aromatycznym zapachu czy talerzyk ze świeżym ciastem. Stolik to więc nieodzowny element tak zwanego kącika wypoczynkowego, dlatego także przyłóżmy się do jego kupna.
Możemy zdecydować się na stoliczki kawowe z sieciowych sklepów z meblami, ale warto przeszukać na przykład strony z aukcjami internetowymi, aby wybrać coś vintage, starodawnego, co ma tak zwaną duszę. Skoczmy jednak najpierw na strych naszych dziadków, odwiedźmy rodzinę na wsi i pobuszujmy w ich pomieszczeniach gospodarczych. Może się okazać, ze zupełnie przypadkiem trafimy na prawdziwe perełki, które w Internecie kosztowałyby majątek. Wiele osób boi się renowacji, a przecież jest ona tak prosta, że można ją nawet wykonać samemu! Dokładne doczyszczenie mebla, zeskrobanie starej farby, umycie i wysuszenie, zabejcowanie i odmalowanie nie jest wcale straszne ani tak bardzo czasochłonne. Wolne wieczory możemy poświęcić na te zajęcia, aby po zaledwie kilku dniach stać się posiadaczem pięknego mebla za bezcen, za który w Internecie musielibyśmy słono zapłacić.
Kupując meble wypoczynkowe do salony kierujmy się wiec nie tylko własnym gustem i inspiracjami ze stron internetowych, ale także zdrowym rozsądkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here