Wykończenie mieszkania – na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Chcesz kupić nowe mieszkanie? W takim przypadku warto także doliczyć do niego koszty wykończenia. Z jakimi wydatkami musimy się wówczas liczyć?

Wykończenie mieszkania nie jest niskim wydatkiem, ale ze względu na różnorodność materiałów do wyboru możemy także dostosować je do swojego budżetu przeznaczonego na wykończenie.

Ile zatem będziemy musieli zapłacić za wykończenie mieszkania? Zapraszamy do sprawdzenia naszych wyliczeń!

Cena wykończenia mieszkania – ile musimy zapłacić?

Koszty związane z wykończeniem mieszkania zależne są głównie od wybranych materiałów, a także od tego, kto realizować ma prace. Gdy mamy czas i możemy prowadzić je samodzielnie, wtedy zaoszczędzimy najwięcej. Gdy wybierzemy ekipę, wtedy koszty mogą wzrosnąć ponad dwukrotnie!

W podstawowym wariancie wykończenia mieszkania musimy liczyć się z cenami od około 200 złotych do 500 złotych za jeden metr kwadratowy nieruchomości. W przypadku kawalerek to zatem wydatek minimum kilkunastu tysięcy złotych.

Oczywiście, wtedy, gdy interesują nas lepsze materiały, musimy liczyć się już z większymi wydatkami, które mogą sięgać nawet ponad 50 000 złotych w zależności od metrażu nieruchomości.

A może wykończenie mieszkania pod klucz?

Gdy zamierzamy zakupić nowe mieszkanie od dewelopera, w takim przypadku możemy także zdecydować się na wykończenie do wraz z nim w opcji pod klucz.

Wykończenie mieszkania pod klucz polega na wyborze materiałów wykończeniowych z katalogu dewelopera – resztą zajmie się współpracująca z nim ekipa!

Dzisiaj usługa wykończenia mieszkania pod klucz cieszy się rosnącym zainteresowaniem i posiada ją w swojej ofercie wielu deweloperów, na przykład wrocławski deweloper Vantage: https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

Wykończenie pod klucz to przede wszystkim wygoda, oszczędność czasu, a także gwarancja przystępnej ceny – koszty rozpoczynają się już od około 600 złotych za metr kwadratowy nieruchomości!

Dokładne informacje dotyczące wykończenia mieszkania pod klucz wraz z deweloperem Vantage możemy znaleźć na stronie: https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here