Beton architektoniczny

Beton architektoniczny to bardzo modny materiał wykończeniowy o szerokich możliwościach pod względem zastosowania. Posiada doskonałe parametry wytrzymałościowe oraz użytkowe, dzięki czemu sprawdza się także na elewacjach, zwłaszcza że jest odporny na czynniki środowiskowe takie jak deszcz, niskie i wysokie temperatury oraz promieniowanie UV.

Charakterystyka materiału

Beton architektoniczny powstaje z naturalnych surowców, dzięki czemu jest bardzo trwałym i wytrzymałym materiałem wykończeniowym wykorzystywanym na elewacje. Ta nowoczesna odmiana betonu dekoracyjnego ze względu na swój estetyczny wygląd z każdym rokiem zyskuje na coraz większej popularności, stając się przy tym swego rodzaju symbolem szyku i elegancji. W jego przypadku nie zachodzi konieczność stosowania żadnych dodatkowych zabiegów wykończeniowych w postaci m.in. pokrywania go dodatkową warstwą tynku.

Płyty z betonu architektonicznego, które wykorzystuje się na elewacje, powstają w specjalnie do tego przygotowanych/stworzonych formach, mających na celu nadać im odpowiedni kształt i fakturę. Niektóre z nich w swoim składzie mogą posiadać dodatek włókien szklanych, co w znacznym stopniu wpływa na zwiększenie wytrzymałości płyt. Chcąc mieć pewność, że mamy do czynienia z wysokiej klasy materiałem wykończeniowym, należy sprawdzić, czy został on odpowiednio zaimpregnowany – odpowiednio zahartowany beton architektoniczny jest odporny zarówno na wysoką temperaturę, wilgoć, jak i warunki pogodowe. Ponadto tego typu płyty występują w różnych wymiarach, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować do konkretnych potrzeb.

Poznaj nowoczesny sposób na elewację

Płyty z betonu architektonicznego to nowoczesne, stylowe i ozdobne materiały wykończeniowe, które doskonale sprawdzają się do wykańczania elewacji zewnętrznych. Ze względu na posiadane parametry, przez dłuższy czas potrafi zachować swój pierwotny świeży wygląd. Mimo że mamy do czynienia z uniwersalnym i stosunkowo tanim materiałem, nie możemy powiedzieć, że wspomniane kwestie mają jakikolwiek wpływ na jego walory estetyczne. Dodatkowo płyty z betonu architektonicznego występują w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na tworzenie projektów domów z nowoczesną elewacją, która będzie dokładnie taka, jaką sobie wymarzymy i która to nawet pod wpływem promieniowania UV nie wyblaknie.

Z czym można łączyć beton architektoniczny?

Omawiany materiał wykończeniowy na elewacji domu szczególnie pasuje do:

  • drewnianych bądź drewnopochodnych okładzin,
  • przezroczystych tafli szklanych w postaci m.in. balustrad lub tarasów,
  • strefy wypoczynkowej w ogrodzie.

Sprawdz elewacje z betonu architektonicznego w oferice Jadar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here