Rolety w kasecie i rolety mini

Rolety coraz częściej zastępują w naszych domach żaluzje, a nierzadko także zasłony i firanki. Ich ogromną zaletą jest wysoka funkcjonalność połączona z estetycznym i skromnym wyglądem. Dzięki temu pasują do minimalistycznych i nowoczesnych wystrojów wnętrz. Czym jednak różnią się rolety mini i rolety w kasecie?

Rolety w kasecie dla estetyki okna

Rolety w kasecie, jak widać na stronie https://rolety24.net/rolety-w-kasecie, prezentują się bardzo estetycznie. Ich wielką zaletą jest to, że po zwinięciu rolety materiał chowa się w jednolitym pudełku, które jest idealnie dopasowane kolorem do ramy okna. Dzięki temu wygląda ono bardzo skromnie i minimalistycznie. Takie rozwiązanie poprawia estetykę pomieszczenia, a jednocześnie pomaga w ochronie rolety przed zabrudzeniami, jeśli nie jest ona aktualnie używana.

Rolety w kasecie z prowadnicami

Rolety w kasecie są wyposażone w mocne prowadnice, które pozwalają na bardzo równe prowadzenie tkaniny wzdłuż szyby okiennej. Dzięki temu materiał rolety jest zawsze równo ułożony na oknie i równo zwija się na rolkę. Takie rozwiązanie sprawia, że roleta jest bardzo łatwa w użytkowaniu i nie sprawia problemów nawet po dłuższym czasie.

Jednocześnie prowadnice sprawiają, że roleta nie odchyla się od okna ani nie uderza o nie w chwili uchylenia skrzydła. Dodatkowo plastik chroni brzegi rolety przed uszkodzeniem.

Rolety o różnych właściwościach

Kolejną zaletą rolet w kasecie jest możliwość wybrania różnych materiałów, które będą bardzo funkcjonalne w wielu pomieszczeniach. Masz do dyspozycji nie tylko zwykłe, lekkie rolety, ale również cięższe rolety podgumowane i termoizolacyjne. Dzięki specjalnej budowie znacznie lepiej chronią przed światłem i warunkami zewnętrznymi. Jednocześnie wymagają solidnej konstrukcji, którą właśnie mogą zapewnić rozwiązania wyposażone w kasetę.

Roleta mini – lekki dodatek do okna

Rolety typu mini pozbawione są kasety. Montowane są tak, aby drążek, na którym się trzymają, samodzielnie wisiał na ramie okna podtrzymywany przez uchwyty. Co ważne, ten typ rolety często zajmuje bardzo mało miejsca – mniej niż klasyczna kaseta i podobną ilość, jak kaseta płaska. W ten sposób doskonale sprawdza się w przypadku okien o małym wykuszu, ponieważ pozwala na swobodne otwarcie okna.

Dodatkowo warto zauważyć, że rolety mini prezentują się bardzo lekko na oknie. Są doskonałe do minimalistycznych wystrojów, w których liczy się jak najbardziej skromny wygląd. Pasują także do tych okien, które mają nietypowe kolory, niepozwalające na dobranie odpowiedniej kasety.

Roleta mini do łatwego, samodzielnego i bezinwazyjnego montażu

Bardzo ważną zaletą rolet mini jest ich łatwy montaż, który pozwala na wykorzystywanie ich nawet w mieszkaniach wynajmowanych, w których nie można ingerować w strukturę okna. Rolety mini zazwyczaj montuje się bezinwazyjnie, dzięki czemu radzą sobie z tym nawet panie, które często nie posiadają specjalistycznych narzędzi ani umiejętności.

Niektóre rolety w kasecie są jednak także wyposażone w system łatwego, samodzielnego montażu, więc nie musi to być kwestia decydująca przy ich zakupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here