Co warto wiedzieć o filtrach wody do dzbanków?

0
1265

Dzbanki filtrujące to sprzęt, w który zdecydowanie warto zainwestować. Pomagają zredukować zużycie plastiku w gospodarstwach domowych, a także zapewniają stały dostęp do zdrowej i smacznej wody z kranu. Każdy dzbanek wymaga jednak od czasu do czasu wymiany wkładu filtrującego. Sprawdź, co warto wiedzieć o filtrach wody do dzbanków.

Usuwają zanieczyszczenie i poprawiają smak wody

To właśnie wkłady filtrujące są odpowiedzialne za oczyszczenie wody z brudu, zanieczyszczeń oraz metali ciężkich. Dobrej jakości filtr Brita jest w stanie zatrzymać osady czy też piasek, a także usunąć obecne w wodzie żelazo czy też aluminium. W ten sposób domownicy mogą bez ograniczeń pić wodę z dzbanka i nie muszą martwić się o konsekwencje długotrwałego spożywania zanieczyszczonej wody na swój organizm.

Specjalna warstwa aktywnego węgla usuwa z wody kranowej chlor, dzięki czemu woda jest znacznie smaczniejsza i nie ma charakterystycznego, sztucznego zapachu niczym z basenu. Kawa i herbata przygotowywane z przefiltrowanej wody również zyskują na smaku. Wystarczy jedynie korzystać z dokładnych filtrów wysokiej jakości od dobrych, znanych marek, a już wkrótce domownicy zapomną o butelkowanej wodzie ze supermarketu.

Wymagają regularnej wymiany

Nawet najlepszy filtr nie zapewni wysokiej jakości wody, jeżeli nie będzie regularnie wymieniany. Każdy producent informuje w instrukcji obsługi oraz na opakowaniu o wydajności wkładu filtrującego i orientacyjnym czasie, po którym konieczna będzie wymiana. Standardowy filtr o wydajności 100 litrów wody przy normalnym użytkowaniu powinien wystarczyć na ok. miesiąc. Dla własnego zdrowia warto postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

W XXI wieku nie trzeba jednak wcale notować nigdzie daty wymiany filtra. Większość produktów jest wyposażona w specjalny system informowania o zbliżającej się konieczności wymiany. Coraz większą popularnością cieszą się dzbanki z elektronicznym wskaźnikiem zużycia filtra, który w odpowiednim momencie przypomni o wymianie wkładu. Na rynku można znaleźć również wiele modeli z kalendarzowym wskaźnikiem, w którym wystarczy ustawić datę następnej wymiany filtra.

Pasują tylko do określonych modeli dzbanków

Wkładów filtrujących zdecydowanie nie należy kupować bez sprawdzenia zgodności z posiadanym dzbankiem filtrującym. Bardzo często można spotkać się z filtrami znanej marki, które są kompatybilne z produktami innych firm. W ten sposób można bez problemu znaleźć pasujący wkład w przypadku braku dostępności standardowego filtra do dzbanka. Czasami można także zaoszczędzić pieniądze w ramach atrakcyjnej promocji na zamiennik.

Cena nie powinna jednak być najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na decyzję o zakupie wkładu filtrującego konkretnej marki. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na wydajność wyrażoną w litrach wody, ponieważ to od niej będzie zależała częstotliwość wymiany filtrów. Zaleca się ponadto wybór filtrów zapewniających najwyższą jakość przefiltrowanej wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here