Co wziąć pod uwagę przy zakupie dywanika do łazienki

Praktyczna gospodyni rozważa czy w tak często używanym pomieszczeniu jak łazienka, warto decydować się na dywanik lub nawet zestaw dywaników. Okazuje się, że jest wiele czynników, które przemawiają za tym, że taki zakup, może okazać się dobrą decyzją.

Oczywiście będzie się to wiązać z dodatkowym czasem, który będzie musiała poświęcić na sprzątanie, ale jeśli jest to przemyślana decyzja, to nie będzie jej żałować.
Czym się kierować przy wyborze dywanika łazienkowego?

Kolorystyka dywanu

W ostatnich czasach popularna jest stonowana kolorystyka ścian i podłogi w łazience. Wiele osób decyduje się na jasne, beżowe lub szare kolory. Żeby ożywić to pomieszczenie, można zdecydować się na mocne kolory dywanu. Dzięki temu nadamy naszej łazience życia i energii oraz uzyskamy efekt wizualny, na którym nam zależy. Taką niewielką dekorację jak dywanik łazienkowy możemy co parę lat zmienić i dzięki temu znacząco zmienimy klimat i wygląd tego często używanego pomieszczenia.

Kształt

Zakupy online są o tyle łatwiejsze, że możemy prawidłowo wymierzyć wszystkie elementy w łazience i dzięki temu dokonać właściwego pod względem wymiarów zakupów. Gdybyśmy kupili zbyt duży lub za mały dywan, to nie spełniłyby one swojej funkcji. Przyjęło się, że jeśli mamy długą, prostokątną łazienkę, to lepiej prezentować się będzie dywanik łazienkowy kwadratowy, prostokątny lub w formie chodnika. Z kolei jeśli mamy kwadratową łazienkę, to może warto przemyśleć odpowiednich rozmiarów okrągły dywan.

Materiał na dywan

Bardzo dużo czasu poświęcamy na przemyślenie, z jakiego rodzaju materiału chcielibyśmy zakupić łazienkowy dywan. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest taki rodzaj materiału, który łatwo utrzymać w czystości. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów i produkują zestawy dywanów łazienkowych z odpowiednich dla warunków łazienkowych tworzyw. Najczęściej klienci decydują się na dywany z bawełny, poliestru, polipropylen, akryl. Są to materiały, które szybko schną i łatwo się je pierze. Dzięki temu, że można je w 30 lub 40 stopniach prać w pralce, to wystarczy je odkurzyć, wrzucić do prania i nie ma potrzeby poświęcania większej ilości czasu sprzątanie ich, aby utrzymać je w odpowiedniej czystości. Niektórzy ze względu na taką cechę jak wysoka odporność na działanie wilgoci, decydują się na tkane na płasko dywany do łazienki. Miłośnicy miękkich dywanów, którzy posiadają większą łazienkę, pod umywalkę wybierają przytulny, milusiński dywan. Podczas wykonywania czynności higienicznych przy umywalce, nie narażamy dywanika na wysoką wilgotność, więc łatwiej utrzymać go w czystości.

Tak mały element dekoracji mieszkania jak dywanik łazienkowy wymaga przemyślenia wielu czynników i odpowiedzi na wiele pytań. Jeśli jednak jego zakup nie zostawimy przypadkowi, a wręcz przeciwnie, dobrze go przemyślimy, to będziemy w stanie w prosty sposób utrzymać go w nieskazitelnej czystości oraz będziemy zadowoleni z wyboru na wiele lat. Dzięki temu wybierzemy odpowiedni kolor, rozmiar oraz materiał.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem internetowym DywanyWitek.pl. Sklep oferuje ogromny asortyment dywanów, wykładzin oraz chodników różnych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here