łapacz snów

DIY to nic innego jak samodzielnie wykonywanie rozmaitych dekoracji i przedmiotów codziennego użytku. Do ich zrobienia można użyć zarówno posiadanych już rzeczy, jak i zakupionych w sklepach papierniczych czy artystycznych. W ostatnich latach bardzo popularnym zrobiło się własnoręczne wykonywanie łapaczy snów. Czym są i co będzie potrzebne do ich zmontowania?

Cudowne właściwości łapaczy snów

Ozdobom tym już od wieków przypisuje się magiczne właściwości. Według znawców tematu, jak i osób, które je stosują, łapacze snów skutecznie chronią swojego właściciela przed negatywnymi myślami oraz koszmarami. Świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci i mogą być stosowane także jako wyjątkowa ozdoba sypialni. Aby zwiększyć szansę na to, że łapacz snów spełni swoje zadanie, należy zawiesić go w bezpośrednim sąsiedztwie łóżka, najlepiej na sąsiadującej ścianie.

Jak i z czego samodzielnie zrobić łapacz snów

Podstawą każdej dekoracji tego typu jest okrąg, na którym umieści się plecionkę. Okrąg ten może być wykonany z dowolnego tworzywa, lekkiego drewna, metalu lub plastiku, a jego wielkość zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb bądź upodobań. Na okręgu zaplata się sznurek w sposób przypominający pajęczą sieć, która z zasady ma służyć właśnie do wyłapywania niechcianych bądź nieprzyjemnych snów. Charakter i sposób zaplatania zależy jest od gustu danej osoby, jednak najczęściej stosuje się proste, niewymagające wzory. W nieco bardziej zaawansowanych modelach można też zastosować wplecione w pajęczynę wielobarwne koraliki lub błyszczące perełki.

Do tak przygotowanej bazy warto dołączyć ozdoby w postaci lekkich, kolorowych piórek zawieszonych na delikatnych sznureczkach, kawałków materiału i koronek, jak również rozmaitych zawieszek, symbolizujących ulubione postaci, zwierzęta lub rośliny. Dodatki te należy przywiązać do okręgu na dole, aby swobodnie zwisały i tworzyły fantazyjną dekorację. Podobnie jak większość akcesoriów niezbędnych do wykonania łapacza snów, piórka i inne akcesoria można nabyć w dowolnej księgarni lub sklepie z artykułami papierniczymi albo pasmanterii.

Łapacz snów dla dziecka, jakie wzory i kolory wybrać?

W przypadku, gdy łapacz snów przeznaczony jest dla dziecka, warto zaopatrzyć się w piórka w ulubionych kolorach malucha oraz w zawieszki z lubianymi przez niego postaciami. Zawieszki te można wykonać zarówno z papieru, jak i z cienkiego drewna, a na nich namalować lub narysować interesujący wzór. Dla dziewczynek może to być np. jednorożec, wróżka lub listek paproci, a dla chłopców któryś z superbohaterów albo nawet symbol prezentujący piłkę nożną.

Ciekawym rozwiązaniem może być też umieszczenie w miejscu plecionki dodatkowej ozdoby w postaci obrazka, wyciętego z drewna kształtu zwierzątka, np. króliczka albo kotka, jak również zdjęcia dziecka albo rodziny. Taki dodatek z pewnością wzmocni poczucie bezpieczeństwa malucha przed zaśnięciem, a sam łapacz snów będzie mógł w tym wydaniu posłużyć jako ramka na wybraną fotografię.

Materiały potrzebne do wykonania takiego przedmiotu możemy znaleźć na stronie https://dekolo.pl/ – sklepu internetowego z materiałami dla kreatywnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here