biurko

Klasyczne meble biurowe mają bardzo specyficzny charakter i często odznaczają się pewną masywnością. Obecnie jednak coraz częściej pojawia się tendencja do przygotowywania lżejszych mebli o zupełnie innej, nie tak zwartej konstrukcji. Poznaj je bliżej i sprawdź, czy będą pasować także do twojego gabinetu.

Nowoczesne oznacza lekkie

Nowoczesne wystroje często stawiają na minimalizm i prostotę form, o które są oparte. Geometryczne kształty, idealnie równe linie i zachowanie maksymalnie dużej przestrzeni w obrębie danego mebla to priorytety, o jakie oparte są nowoczesne modele. Dzięki temu zyskują prawdziwą lekkość i w każdym pomieszczeniu prezentują się elegancko, jednocześnie go nie przytłaczając.

Nowoczesne, lekkie meble o niewielkiej ilości zabudowanych elementów to także idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń. Dzięki swojej konstrukcji nie sprawiają zbyt obszernego wrażenia i pomagają w optycznym powiększeniu przestrzeni. Pomimo iż często mają taką samą wielkość jak tradycyjne meble, wydają się mniejsze, a pokoje dzięki nim bardziej przewiewne.

Biurko do gabinetu: funkcjonalne i estetyczne

Tworząc gabinet, zazwyczaj w pierwszej kolejności wybieramy do niego biurko. Jest ono bez wątpienia najważniejszym elementem tego pomieszczenia, ponieważ służy do wykonywania całej pracy, a jednocześnie może być jego największą dekoracją. Dlatego do jego wyglądu warto przywiązywać dużą wagę.

Naszym zdaniem biurka, które będą idealnie prezentować się w gabinecie, mają lekką konstrukcję, opartą przede wszystkim o funkcjonalne, przestronne półki. Dzięki temu mogą pomieścić wszystko, co niezbędne, a jednocześnie nie sprawiają wrażenia zbyt dużych, zbyt ciężkich i zbyt “zagracających” pomieszczenie.

Z tego względu w szczególności polecamy biurka skonstruowane w oparciu o proste stelaże, wykonane z mocnego metalu. Dzięki ich wykorzystaniu meble te są bardzo stabilne i wytrzymałe, a jednocześnie prezentują się lekko i interesująco. Z takim biurkiem łatwo można zestawić także inne meble, takie jak regały czy choćby fotele.

Zwróć uwagę na półki

Wybierając biurko, w szczególności należy zwrócić uwagę na znajdujące się przy nim półki, które odpowiadają za ilość miejsca, znajdującego się przy nim. W szczególności praktyczne mogą być modele posiadające górną półkę, takie jak biurko Sanders, znajdujące się w sklepie Hugle Meble. Oprócz niej wyposażone zostało w umieszczone w dolnej części półki boczne, które pomieszczą wiele przydatnych akcesoriów.

To piękne, loftowe biurko idealnie sprawdzi się zarówno w gabinetach w domu, jak i w pracy. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza w aranżacjach loftowych i industrialnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here