architekt wnętrz Białystok

Coraz częściej poszukujemy specjalistów, którzy pomogą nam wykończyć właśnie nabyte mieszkanie czy przeprowadzą remont nieruchomości, w której mieszkamy już od lat. Wszystko dlatego, że usługi projektantów nie są drogie. Do tego nie mamy czasu, by realizować tego typu zadania samodzielnie. Ufamy również, że dzięki takiej współpracy zyskamy idealne „cztery kąty”, uszyte zgodnie z naszymi preferencjami, ale też najnowszymi trendami z zakresu aranżacji wnętrz. Jak jednak znaleźć dobrego architekta? Na co zwracać uwagę przy jego wyborze? Przedstawiamy wskazówki, dzięki którym Twoje własne „M” już niedługo przejdzie korzystną metamorfozę.

Jakie cechy musi wykazywać dobry architekt wnętrz? Białystok, Warszawa, Kraków i inne miasta na terenie całej Polski mają w tym zakresie podobne wymagania. Przede wszystkim musi wyróżniać się właściwymi kwalifikacjami, które będą mieć znaczenie dla oceny jego kompetencji zawodowych. Projektant powinien być po studiach kierunkowych, przynajmniej kilku prestiżowych kursach. Powinien móc pochwalić się zdobytymi uprawnieniami, certyfikatami, a przede wszystkim stale się dokształcać – właśnie tego wymaga ta branża. Trendy w wystrojach wnętrz zmieniają się przecież bardzo często, a fachowiec musi je znać, a nawet wyprzedzać.

Dobry projektant słucha klienta, rozumie jego potrzeby, a ostateczny projekt jest wizją preferencji i możliwości inwestora z uwzględnieniem obowiązujących trendów czy nadchodzących inspiracji. Aby tak jednak było, projektant musi wykazywać się świetną komunikacją, ale mieć też podobny gust. Ten można sprawdzić, prosząc chociażby o portfolio. Każdy profesjonalista posiada własną stronę www, na której takowe udostępnia.

Co ważne, architekt musi być wizjonerem i kreatorem. Powinien uwzględniać potrzeby klienta, ale też starać się przekonywać go do wdrożenia innowacyjnych, funkcjonalnych, lepszych rozwiązań. Jeśli klient wybrał gres na podłogę, może warto zasugerować mu, że dzisiaj o wiele lepiej sprawdzają się wylewki epoksydowe? To oczywiście tylko jeden z przykładów, ale chodzi o to, by dzięki pomocy architekta móc stworzyć idealne wnętrze.

Przed ostatecznym wyborem projektanta, warto też sprawdzić opinie, jakie na jego temat mają klienci, którzy już skorzystali z takich usług. Te pozytywne będą doskonałą rekomendacją, zaś negatywne powinny ostrzegać. Wypowiedzi na temat współpracy bez problemu znaleźć można w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here