Gdzie wykorzystuje się profile aluminiowe?

Wśród dostępnych na rynku elementów konstrukcyjnych profile aluminiowe zasługują na szczególne wyróżnienie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że łączą w sobie wiele zalet, które są trudne do zignorowania w dobie nowoczesnego rzemiosła czy budownictwa. Trzeba w tym momencie wspomnieć o plusach aluminium jako takiego. Mowa o materiale lekkim, a jednocześnie bardzo wytrzymałym. Taka kombinacja cech powoduje, że transport profili aluminiowych nie stanowi problemu, a uzyskane konstrukcje są lżejsze. Obecnie to kryterium, na które coraz częściej zwraca się uwagę.

Uniwersalność, która zasługuje na pochwałę

W jakich celach można wykorzystać profile alu? Możliwości jest bardzo wiele. Sprawdzają się one przede wszystkim w świecie budownictwa, pozwalając chociażby na sprawne stawianie ścianek działowych. W ich przypadku profile stanowią swoisty szkielet konstrukcji. Na tym rzecz jasna nie koniec. Kształtowniki aluminiowe spisują się doskonale również w pracach nad sufitami podwieszanymi. Ich lekkość i możliwość swobodnego docinania powoduje, że nawet najbardziej zaawansowany projekt sufitu z oświetleniem uda się wykonać nad wyraz sprawnie.

Trzeba zaznaczyć, że producenci profili alu dbają o to, aby zapewnić nabywcom jak najszersze możliwości ich stosowania. Z tego powodu w sprzedaży znalazły się warianty kształtowników w różnych formach. Spotkamy takie z przekrojem o kształcie litery U, C czy T, a także kątowniki czy płaskowniki. Istnieją również typy profili z zamkniętym przekrojem – kwadratowym, okrągłym czy prostokątnym. Istnieje też opcja zamówienia profilu o niestandardowym kształcie, jeżeli akurat będzie potrzebny w czasie prac. Wystarczy tylko postawić na odpowiedniego producenta, który jest w stanie zrealizować tego rodzaju zlecenie.

Tani profil aluminiowy dobrej jakości. Gdzie go znaleźć?

Generalnie rzecz biorąc, tego rodzaju rozwiązania nie zaliczają się do kosztownych. Wynika to w dużym stopniu z powszechności aluminium jako tworzywa i tego, że duża ilość tego materiału na rynku pochodzi z recyklingu. Obniża to znacząco koszty jego wytworzenia i co za tym idzie powoduje, że nie ma potrzeby inwestowania sporych pieniędzy, aby uzyskać kształtowniki aluminiowe. Najbardziej opłaca się zamawiać je online. Z uwagi na niską wagę dostawa pod wskazany adres nie rodzi logistycznych problemów. Stąd sprzedawcy są w stanie realizować nawet spore zamówienia hurtowe. Takie składają przede wszystkim specjaliści.

Po profile aluminiowe sięgają najczęściej firmy budowlane i remontowe, ale również klienci indywidualni. Dysponujemy pełną gamę modeli, które sprawdzają się w czasie rozmaitych prac – mówi pan Przemysław, specjalista sklepu e-Armet.pl. To jeden z czołowych dostawców profili alu na polskim rynku. – Na przestrzeni lat ludzie bardzo docenili plusy takich elementów. Są naprawdę wytrzymałe, łatwe w obróbce i łączeniu. Nie korodują, co sprawia, że mogą być stosowane w różnych warunkach – dodaje. Warto podkreślić, że przy zakupie przez internet można liczyć na wyraźnie niszą cenę niż w sklepach działających tylko stacjonarnie.

Zobacz dostępne profile aluminiowe na stronie sklepu.

Hurtownia ARMET, ul. Reglowa 13, 60-113 Poznań, tel.  61 832-18-04.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here