Blaty stołowe - który będzie najlepszy

Wybór odpowiedniego blatu do stołu to ważna sprawa. Zabierając się za urządzanie wymarzonego domu lub mieszkania, chcemy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Wybór właściwego kompletu stołu i krzeseł, przy którym każdego dnia będzie zasiadać cała rodzina ma kluczowe znaczenie. Dowiedz się jakie właściwości mają poszczególne blaty stołowe i który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. 

Wiele możliwości zastosowania

Każdy stół może spełniać wiele ról. Od rodzaju blatu stołowego, który wybierzemy będzie zależało jakiego charakteru nabierze cały mebel. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów blatów, przeznaczonych do różnych celów. Standardowo, blat stanowi swoistą płytę roboczą, która przeznaczona jest do umieszczania na niej produktów czy wykonywaniu czynności – stabilnie na pewnej wysokości ponad ziemią. 

Tradycyjnie, blaty stołowe są kwadratowe, prostokątne i okrągłe, jednak możliwe są również indywidualne projekty – heksagonalne lub nieregularne, np. w kształcie litery L, czy trapezowe. Wysokości blatów są bardzo różne, w zależności od funkcji, którą ma spełniać cały mebel. Standardowo, blat stołowy znajduje się ok. 75 cm nad ziemią, jednak inne wysokości stosuje się dla wysokich blatów barowych, a inne dla niskich sekretarzyków i mebli pomocniczych. 

Indywidualne podejście do klienta

Wiele firm zajmujących się stolarką i produkcją blatów stołowych, wykona nasze zamówienie na wymiar. To znaczy, że wystarczy podać jakie będzie przeznaczenie naszego stołu, czy będzie stał na zewnątrz czy wewnątrz, jaki kształt chcemy uzyskać i co najważniejsze, jaką ilością miejsca dysponujemy. Od tego ostatniego czynnika będzie zależał finalny rozmiar blatu, który na wymiar przygotują dla nas specjaliści. 

Blaty do stołów wykonywane na zamówienie świetnie sprawdzą się zarówno na zewnątrz w ogrodach czy na tarasie oraz wewnątrz: w garażu, warsztacie, kuchni, jadalni, salonie ale również w  restauracjach czy miejscach użytku publicznego. 

Na rynku dostępnych jest wiele różnych materiałów, kolorów i wzorów blatów do stołów, dlatego każdy klient powinien znaleźć coś dla siebie. Często, stolarze pozwalają klientom przygotować własny projekt blatu i następnie realizują zamówienie zgodnie z nim. Wszystko jest kwestią omówienia i doprecyzowania.

Z czego robi się blaty stołowe

Stołowe blaty wykonuje się z najróżniejszych materiałów. Wszystko zależy od przeznaczenia naszego mebla. 

Rozróżniamy blaty z: płyty melaminowanej, laminatu HPL o różnych wykończeniach, blaty kompaktowe z litego laminatu, blaty fornirowane o różnych grubościach, blaty z litego drewna – dość kosztowne, lecz bardzo efektowne, blaty z warzalitu, z drewna taekowego i ze stali. Ponadto standardowo wykonuje się blaty szklane, z płyty MDF, pokryte skórą naturalną oraz z tworzywa sztucznego. 

Jeśli chciałbyś zrealizować własny projekt wymarzonego blatu stołowego lub szukasz gotowych rozwiązań na najwyższym poziomie, koniecznie zapoznaj się ze stroną: mebella.pl. Tamtejsi specjaliści chętnie pomogą Tobie w wybraniu najlepszego i najkorzystniejszego cenowo rozwiązania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here