Nowe mieszkania w Poznaniu

0
1791

Boom mieszkaniowy w największych polskich miastach cały czas trwa. Zarówno młodzi ludzie, rodziny z dziećmi jak i pary na emeryturze poszukują nowych mieszkań w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Jak wybrać najlepsze M w nowym budownictwie? Sprawdź!  

Gdzie powstają nowe mieszkania w Poznaniu

Nowe inwestycje powstają we wszystkich dzielnicach na terenie miasta. Pojawiają się zarówno jako uzupełnienie istniejącej już zabudowy lub jako zupełnie nowe osiedla na wcześniej niezagospodarowanych terenach. 

Najwięcej nowych inwestycji prowadzonych jest na poznańskich Naramowicach, gdzie dominuje budowanie osiedli na terenach zupełnie wolnych, jednak znajdujących się w bliskim sąsiedztwie istniejącej infrastruktury drogowej i handlowej oraz szkół i przedszkoli. Przykładem mogą być osiedla: Nove Olendry oraz inwestycje wzdłuż ulic Jasna Rola, Błażeja i Karpia.

Obecnie w nowym budownictwie silnie widoczny jest trend “wstawiania” nowych bloków i apartamentowców pomiędzy istniejącą już zabudowę. Widać to na przykładzie osiedla Nowych Kosmonautów na poznańskich Winogradach oraz w przypadku nowych kamienic – tzw. plomb na Jeżycach, Garbarach, Łazarzu i Wildzie. 

Do najchętniej kupowanych nowych mieszkań w Poznaniu należą: Ville Sołackie, Ogrody Różane, Marcelinove, Morasko Park, Polanka kameralna, Zielony Marcelin, Inwestycja Kamiennogórska, Osiedle Hawelańska, Nowe Żegrze, Wilczak 20, Osiedle Na Smolnej.

Zalety takiej inwestycji 

Zakup nowego mieszkania w Poznaniu, na jednym z nowopowstałych, nowoczesnych osiedli ma wiele zalet. Po pierwsze nowe inwestycje stawiają na ekologię, wobec czego lokowane są w pobliżu terenów zielonych i rekreacyjnych takich jak jezioro maltańskie, Góra Morasko, czy Rezerwat Żurawiniec. Zakup nowego mieszkania będzie dobrą decyzją dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek i kochają spędzać czas na świeżym powietrzu.

Po drugie, mimo iż nowe mieszkania w Poznaniu są lokowane blisko terenów zielonych, to jednocześnie znajdują się blisko centrum i są dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. Widać to na przykładzie nowych bloków na poznańskich Jeżycach, z których spacerem jest 10 minut zarówno do Rynku Jeżyckiego jak i Parku Sołackiego.

Po trzecie, nowe osiedla są lokowane w pobliżu już dobrze rozwiniętej infrastruktury. W okolicy znajdują się renomowane przedszkola, szkoły i kampusy uniwersyteckie. Dotyczy to np. mieszkań na poznańskich Naramowicach i Morasku. Ponadto w okolicy nowej zabudowy znajdują się urzędy, banki, centra handlowe, kawiarnie, stacje benzynowe i apteki. Wszystko na wyciągnięcie ręki. 

Deweloperzy, oferujący nowe budownictwo mieszkaniowe w Poznaniu i innych dużych polskich miastach stawiają na nowoczesny dizajn miejsca, podkreślając jednocześnie tradycję dzielnicy i stawiając na pierwszym miejscu ekologię. Nowe mieszkania w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku przyciągają entuzjastów miejskiego stylu życia, którym do pełni szczęścia trzeba odrobiny natury i nowoczesnej estetyki.

Jeśli zainteresował Cię temat nowego budownictwa mieszkaniowego w Poznaniu, zapraszamy do odwiedzenia strony jednego z deweloperów, w ofercie którego znajduje się osiedle noveolendry.pl na poznańskich Naramowicach. Zobacz przykład wyjątkowego miejsca z pozytywną energią. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here