GTV Modern Slide System

Szuflady są integralną częścią mebli w domach, biurach i przestrzeniach publicznych. Szuflady są bardziej dostępne niż tradycyjne szafki i można je łatwo otworzyć. Popularnym wyborem projektowym dla kuchni jest zastosowanie szuflad w szafkach.

Istotne jest, aby szafki były dobrze zaprojektowane i trwałe, aby kuchnia wyglądała pięknie. W tym tekście przedstawimy system szuflad przesuwnych GTV Modern.

Prowadnice: co warto o nich wiedzieć?

Prowadnice systemu szufladowego to istotny element, który czyni go bardziej przyjaznym dla użytkownika. Prowadnice te odpowiadają za płynne zamykanie i otwieranie szuflad nawet przy dużym obciążeniu. Są one przymocowane do boków szuflady lub pod jej dnem. Prowadnice umożliwiają płynne przesuwanie się prowadnicy, która może się chować i wysuwać z korpusu szafki. Zapobiegają one również wypadaniu szuflady. 

Istnieje możliwość wyboru prowadnic z funkcją soft-close lub push open. Delikatne naciśnięcie frontu szuflady pozwoli na jej wysunięcie z korpusu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku mebli kuchennych, gdzie konieczne jest otwieranie szuflad za pomocą naszych łokci lub kolan. Prowadnice meblowe są coraz częściej wykorzystywane do przechowywania ciężkich przedmiotów, takich jak talerze, słoiki z porcelaną, garnki czy artykuły spożywcze.

GTV Modern Slide – najlepsza na rynku

Prowadnice GTV modern slide zostały zaprojektowane z myślą o stabilności szuflady. Prowadnica szuflady posiada pełny wysuw, który umożliwia dostęp do zawartości. Samoczynny wysuw wyposażony w hamulec zapewnia ciche zamykanie. Prowadnice można łatwo wyjąć, posiadają one mechanizm zabezpieczający przed wypadnięciem szuflady.

Prowadnice do szuflad Modern Slide firmy GTV to doskonałe rozwiązanie do drewnianych szuflad, które są montowane na dole. To okucie meblowe jest innowacyjne i zapewni płynne przesuwanie szuflad, a jednocześnie będzie pięknie wyglądać. Prowadnicę można zamontować pod dnem szuflady, aby ją ukryć i wyeksponować naturalne piękno drewna. Prowadnicę możesz zastosować zarówno do standardowych szuflad, jak i tych z wysokimi frontami. Cichy i delikatny domyk szuflad jest możliwy dzięki zintegrowanemu soft-close. Eliminuje to trzaskanie szufladami o boki szafek.

Cechy produktu GTV Modern Slide: 

– Przeznaczona do stosowania w szufladach drewnianych,

– Płynne przesuwanie się szuflady,

– Estetyczny wygląd,

– Ciche zamykanie,

– Pełny wsuw, 

– Wykonanie ze stali ocynkowanej, 

– Szybki i łatwy montaż.

Czym charakteryzuje się nowoczesna prowadnica GTV?

Nowoczesny ślizg jest dostępny w dwóch wersjach: z częściowym i pełnym wysuwem. Wersja z częściowym wysuwem jest w stanie udźwignąć do 25 kg, natomiast wersja z pełnym wysuwem do 35 kg. 

Zjeżdżalnie GTV występują w długościach nominalnych od 250 mm do 600 mm. Do ich wykonania użyto stali ocynkowanej. Są łatwe do złożenia. Szuflady można wpinać i wypinać za pomocą sprzęgła. 

Modern Slide może regulować wysokość szuflady do 3 mm. Modern Slide najlepiej sprawdza się, gdy szerokość szuflady nie jest większa niż długość nominalna prowadnicy.

Jak zamontować prowadnice GTV?

To zależy od tego jaki typ prowadnicy posiadasz. Zalecenia dotyczące odległości wiercenia znajdują się w instrukcji producenta. Do każdej prowadnicy szufladowej GTV dołączona jest instrukcja obsługi w wersji papierowej lub elektronicznej. Instrukcję tę można znaleźć na produkcie lub na stronie internetowej. 

Zamocuj część stałą szafki do korpusu, a część ruchomą do boków szuflady. Zamontuj gotową szufladę z prowadnicą na części stałej szafki. Prowadnice kulkowe wymagają pozostawienia około 12,7 mm odstępu pomiędzy każdą stroną. W ten sposób uzyskamy całkowitą długość 25,4mm. Szerokość szuflady można obliczyć odejmując powyższe wymiary od jej szerokości wewnętrznej. Długość nominalna prowadnic kulkowych. W przypadku standardowych szuflad, np. 600 mm. Do długości nominalnej należy dodać dodatkowe 3 mm na prowadnicę kulkową. W przypadku szuflady wewnętrznej należy uwzględnić grubość frontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here