Inteligentne oświetlenie

Budownictwo inteligentne zyskuje na uznaniu, bo można liczyć na rozwiązania zgodne z ideą ochrony środowiska, funkcjonalne i ułatwiające codzienne życie lokatorom obiektów mieszkalnych. Jedną z takich propozycji jest inteligentne oświetlenie, choć wbrew pozorom mogą sobie na nie pozwolić wszyscy użytkownicy, również przeciętych mieszkań w blokach.

Na czym polega smart oświetlenie? Jakie zalety posiadają żarówki sterowane poprzez sieć WiFi? Sprawdźmy!

Smart home – smart mieszkanie

Zarówno w domu wznoszonym z uwzględnieniem typowych systemów inteligentnych, jak i w mieszkaniach w blokach można pozwolić sobie na instalację smart żarówek. Pod względem wizualnym trudno dostrzec różnicę między nimi a klasycznymi odpowiednikami. To, co jednak najbardziej nas interesuje, to wnętrze.

Smart żarówki łączą w sobie technologie LED oraz sterowania przez sieć WiFi. Dzięki temu można liczyć na podwójne oszczędności. LED-owe źródła światła są znacznie trwalsze i bardziej żywotne niż tradycyjne żarówki. Pobierają niewiele energii elektrycznej, ponadto można liczyć na różne barwy światła, w zależności od sytuacji bądź funkcjonalności danego pomieszczenia. Z kolei sterowanie za pomocą aplikacji zainstalowanej w urządzeniu mobilnym i dzięki połączeniu się poprzez sieć WiFi, oznacza większą wygodę użytkowania. Oszczędności zaś, bo można decydować np. o natężeniu światła. Tego typu żarówki znajdziemy w ofercie https://azzardo.com.pl/.

Ich zastosowanie nie wymaga żadnych dodatkowych rozwiązań. Jedyne, co trzeba posiadać, to dostęp do Internetu oraz urządzenie mobilne. Wybraną żarówkę wkręcamy w miejsce tradycyjnej, i gotowe! Od teraz decydujemy o natężeniu i barwie światła. Bez wstawania z kanapy, fotela bądź od stołu wyłączamy lampę nad stołem, a włączamy tę przy biurku, itd.

Oszczędności

LED-y są wielokrotnie trwalsze od klasycznych żarówek. Choć wymiana wszystkich żarówek w całym domu, a nawet mieszkaniu może nieco nadszarpnąć budżet, potraktujemy ją jako inwestycję. Szybko się przekonamy, że oświetlenie jest lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Światło tuż przy biurku sprzyja koncentracji, a to w kuchni sprawia, że potrawy wyglądają apetyczniej. Z kolei oświetlenie w salonie buduje przytulną atmosferę.

Choć korzystamy z energii elektrycznej, zmniejszając w niewielkim stopniu natężenie światła (dzięki smart żarówkom) minimalizujemy rachunki za prąd. Małej zmiany nie zauważamy, ponieważ na co dzień tak naprawdę rzadko jest nam potrzebne maksymalne oświetlenie. Za to ta minimalna różnica ma duże znaczenie dla rachunków za prąd.

Wygodnie i ciekawie

Możemy liczyć na wygodę korzystania z domowych pomieszczeń. Gdy mamy w dłoni smartfon bądź tablet z zainstalowaną aplikacją, nie musimy się ruszać z miejsca, by zmieniać sposób oświetlania wybranych przestrzeni. To ogromna wygoda.

Jest również ciekawiej, bo od nas zależy, jakie zbudujemy sceny świetlne. Światłem przecież podkreślamy aranżację, maskujemy niedoskonałości, nadajemy wyjątkowego wyrazu elementom wystroju, które dotąd kryły się w cieniu.

Jeśli zależy nam na tym, by załatać domową „dziurę budżetową”, cieszyć oczy wymarzonym wystrojem i korzystać z oświetlenia, które spełnia swoje funkcje, wybierzmy smart żarówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here