Jak dobierać poduszki dekoracyjne?

0
1874

Dla wielu osób poduszki dekoracyjne są bardzo dobrym pomysłem na to, by nieco ożywić niektóre pomieszczenia w domu. Nadają się one idealnie do sypialni, salonów bądź też do pokoju dziecka. W jaki sposób powinniśmy je jednak dobierać, by faktycznie stanowiły ozdobę pomieszczeń?

Kolory

Przede wszystkim ważne jest to, by posiadały one odpowiednią kolorystykę. Oczywiście to od nas samych zależy, jakie kolory wprowadzamy do naszych pomieszczeń. Musimy jednak pamiętać o tym, iż poduszki muszą do nich pasować. Jeśli zatem mamy w danym pokoju kilka konkretnych kolorów, które go tworzą, wówczas warto wybrać poduszkę, która swoją kolorystyką również do nich nawiązuje. Możemy jednak potraktować ją także jako element nieco kontrastowy. Obecnie bardzo modne są pomieszczenia w jednym kolorze, przykładowo białym, z dodatkiem czerni. Są one oczywiście bardzo eleganckie, schludne i czyste. Brakuje im jednak „iskry”, która mogłaby wszystko ożywić. Wówczas ciekawa poduszka przykładowo w musztardowym kolorze bądź też w błękicie, może naprawdę wszystko odmienić. Poduszki jednak zawsze powinny wpasowywać się w pewien sposób w dane miejsce. Nie powinniśmy przy ich pomocy tworzyć niepotrzebnego chaosu stylistycznego.

Rozmiar jest ważny!

Co natomiast z samym rozmiarem poduszek? Większość z nas lubi dość duże poduszki, ponieważ są miękkie i bardzo wygodnie można się na nich położyć. Trzeba jednak przyznać, że takie poduszki nie zawsze pasują do naszych mebli. Mogą być znacznie za duże w stosunku do kanapy bądź też fotela. Warto zatem z pewnym wyprzedzeniem pomyśleć o tej właśnie kwestii i dopasować je rozmiarowo do wszystkich mebli, na których mają być ułożone. Powinni zawsze pozostawiać odrobinę miejsca, zamiast zajmować całość. Sama poduszka jest podstawą, jednak najważniejsza jest zawsze poszewka. Warto zatem mieć kilka takich poszewek na zmianę. Dzięki temu będziemy mogli chociażby w zależności od pory roku, nieco zmieniać w wystroju naszych wnętrz. Tym samym poszewki, które posiadamy, tak szybko nam się nie znudzą.

Kolejny artykuł znajdziesz na https://pillovely.com/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here