Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową do swojej łazienki?

0
435

Kabiny prysznicowe to nieodłączny element wielu łazienek. Są wybierane szczególnie chętnie przez osoby, które preferują szybką kąpiel, bez napełniania wodą całej wanny. Jednak w niektórych miejscach są wręcz nieodłączną koniecznością, na przykład ze względu na mały rozmiar łazienki. Jak zatem wybrać tę idealną?

Kabina dopasowana do rozmiaru pomieszczenia

Pierwszym i najważniejszym krokiem pozwalającym na wybór kabiny prysznicowej dobrze dopasowanej do łazienki jest decyzja o jej wielkości. Oczywiście, w dużej mierze jest ona zazwyczaj podyktowana kwestią wielkości samego pomieszczenia. W przypadku jego dużych rozmiarów zazwyczaj nie ma problemu z umieszczeniem nawet najbardziej obszernej z nich.

Z kolei każdy, kto posiada małą łazienkę, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo należy oszczędzać w niej miejsce. Jednak nie tylko najmniejsze kabiny prysznicowe są dobrym rozwiązaniem. Równie skuteczne będą kabiny o odpowiednim kształcie, które pomogą w zaplanowaniu całego ustawienia tego pomieszczenia. W szczególności dobrze sprawdzą się kabiny półokrągłe oraz kabiny ścięte, pięciokątne, które mają za zadanie oszczędzić miejsce w centralnej części łazienki, a jednocześnie pozwalają na pełną swobodę pod prysznicem.

Swoboda pod prysznicem

Zachowanie pełnej swobody pod prysznicem gwarantuje, że będziemy spędzać pod nim czas z prawdziwą przyjemnością. Nikt z nas nie lubi obijać się łokciami o ścianki prysznica albo wyginać się nienaturalnie, aby sięgnąć do kosmetyków. W dobrze dopasowanej kabinie prysznicowej takie sytuacje po prostu nie mogą mieć miejsca, dlatego powinna pozostawiać wolną przestrzeń na kosmetyki, dodatkowe akcesoria, a przede wszystkim: dla nas samych.

Wybierając kabinę do łazienki, warto więc zastanowić się, czy będzie nam w niej po prostu wygodnie. Tylko wówczas kąpiel będzie naprawdę idealna.

Zwykła czy walk-in?

Istnieją dwa podstawowe typy kabin prysznicowych, które mamy obecnie dostępne na rynku. Pierwsza to klasyczna kabina, która jest nakładana na brodzik. Druga to tak zwana kabina typu walk-in, czyli pozbawiona brodzika i ustawiona bezpośrednio na podłodze. W ostatnich latach to ona zdobywa sobie największe uznanie. Jest idealna do minimalistycznych łazienek, w których chcemy ograniczyć ilość akcesoriów, a także świetnie sprawdza się jako rozwiązanie do łazienek nietypowych, gdzie na przykład możemy wykorzystać wnękę do stworzenia idealnej kabiny prysznicowej.

Kształt i wygląd, który pasuje do całej stylizacji

Na koniec warto sobie uświadomić, że kabina prysznicowa zawsze posiada konkretny rodzaj wykończenia. Jej detale, takie jak choćby łączenia poszczególnych paneli szybowych, mogą bardzo istotnie wpłynąć na wygląd całej łazienki. Dlatego doskonałym pomysłem będzie ich dopasowanie do innych detali.

Nie tylko wygląd wykończeń ma znaczenie. Również kształt kabiny powinien być dopasowany do całego wnętrza. W niektórych łazienkach po prostu pewne modele kabin sprawdzają się lepiej: na przykład w tych o delikatniejszym wystroju mogą prezentować się ciekawiej półokrągłe kabiny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here