Jak wykorzystać potencjał stylistyczny poduszek dekoracyjnych

Poduszki dekoracyjne to takie tekstylia, które niewątpliwie decydują o tym, jak dobrze czujemy się we wnętrzu naszego domu. Fakt ten wcale nie dziwi. Któż z nas nie chciałby się bowiem opatulić kocem i przytulić do puszystej poduszki w mroźny zimowy dzień? Abstrahując od czysto pragmatycznego aspektu, poduszki mogą spełnić także funkcje estetyczne. Aby tak się stało, warto jednak uwzględnić w swojej aranżacji wnętrza kilka niezawodnych wskazówek.

Ogólne strategie w zakresie doboru poduszek ozdobnych

Akcesoria ozdobne, takie jak na przykład poduszki Ewax, powinny dobrze współgrać z preferowaną przez nas kompozycją stylistyczną. Oczywiście na samym początku warto postawić sobie pytania, jak ma ona wyglądać. Czy powinna być harmonijna? Czy może lepiej czujemy się w bardziej różnorodnym wnętrzu wypełnionym szeroką paletą różnorodnych barw? W pierwszym przypadku warto wybrać poduszkę o kolorze zbliżonym do tego, jaki dominuje w danym wnętrzu. W drugiej sytuacji dobrym wyjściem jest postawienie na tak zwane barwy kontrastujące. W ich określeniu pomocne będzie tak zwane koło barw.

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem w kwestii wyboru odpowiedniego elementu ozdobnego jest jego wielkość i kształt. Warto jednak zwrócić uwagę, że w tym przypadku wskazana jest pewna otwartość kreatywna. To właśnie takie podejście pozwoli na osiągnięcie ujmującego efektu stylizacyjnego, który być może przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania. Najpopularniejsze poduszki 45×45 można na przykład zestawić z mniejszymi w kształcie kwadratu lub prostokąta. Do kwestii kształtu także warto podejść w nieco bardziej niekonwencjonalny sposób. Obok standardowej poduszki 40×40 można położyć na przykład ozdobny jasiek w kształcie przypominającym supeł.

Ostatnim aspektem związanym z implementowaniem poduszek ozdobnych w wystrój wnętrza jest ich układ. Na szczęście mamy tutaj dość szerokie pole manewru. Odrobina improwizacji może sprawić, że przez przypadek uzyskamy nieszablonowe zestawienie stylistyczne, które nada wnętrzu niepowtarzalny urok. Jedynym ogólnym zaleceniem jest umieszczanie mniejszych poduszek z przodu.

Poduszki dekoracyjne a sezonowość

Poduszki ozdobne to taki element wyposażenia wnętrza, któremu niezwykle łatwo nadać sezonowy charakter. Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia? Wystarczy zaopatrzyć się w poszewki przedstawiające śnieżki i renifery. Zbliża się lato? Któż nam zabroni zakupić poszewki, na których widnieją ilustracje sugestywnego zachodu słońca, muszelek lub meduz? Jak widać, poduszki dekoracyjne mogą być wyjątkowo elastycznym akcentem, który ożywia wystrój naszego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here